پس از امضا؛ حمايت مشروط عباس عبدي

پس از امضا؛ حمايت مشروط

توافق راهبردي ايران و چين امضا شد. البته مجلس موجود ايران در عمل فاقد جايگاهي است كه در اين باره ورود كند و اطلاعات مفيدي را در اختيار افكار عمومي قرار دهد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
همكاري ايران و چين مهرداد پشنگ‌پور

همكاري ايران و چين

امضا و اعلام برنامه جامع همكاري ايران و چين موج گسترده‌اي از اعترض‌هاي مردمي را به وجود آورد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 11
کد خبر: ۹۹۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
درمان‌های سنتی برای بهبود کمردرد مزمن که حداقل 12 هفته طول می‌کشد، اغلب موثر نیستند. درمان‌های رایج تمرینات ورزشی تقویت عضله، جلسات فیزیوتراپی و داروهای ضد درد و در نهایت جراحی است
تدبیر24»درمان‌های سنتی برای بهبود کمردرد مزمن که حداقل 12 هفته طول می‌کشد، اغلب موثر نیستند. درمان‌های رایج تمرینات ورزشی تقویت عضله، جلسات فیزیوتراپی و داروهای ضد درد و در نهایت جراحی است. 80-25 درصد بیماران که به منظور بهبود کمردرد مزمن درمان شده‌اند در طول یک سال بعد از درمان یک بار عود بیماری را تجربه می‌کنند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یوگا می‌تواند یک جایگزین مناسب برای درمان این بیماری باشد. این نتایج با بررسی 320 فرد مبتلا به کمردرد مزمن در مرکز پزشکی بوستون به دست آمده است. این افراد به طور تصادفی به 3 گروه تقسیم شدند. گروه اول 12 جلسه هفتگی تمرینات یوگا و گروه دوم 15 جلسه فیزیوتراپی را پشت سر گذاشتند. گروه سوم کتاب‌های آموزشی و مطالبی را در مورد چگونه کنترل کمردرد مزمن مطالعه کردند. سپس شرکتکنندگان به مدت یک سال پیگیری شدند. در این مدت گروه اول تمرینات یوگا و گروه دوم فیزیوتراپی را انجام می‌دادند.  

نتایج نشان داد که یوگا به طور قابل توجهی و به اندازه فیزیوتراپی سبب کاهش درد شده، عملکرد بیماران را بهبود بخشیده و میزان داروهای آن‌ها را کاهش داده است. این نتایج سودمند برای هر دو گروه به یک میزان و تا یک سال باقی ماند. بنابراین یوگا یک جایگزین مناسب برای فیزیوتراپی است. همچنین با توجه به ارزان‌تر بودن کلاس‌های یوگا نسبت به جلسات فیزیوتراپی، یوگا یک درمان جایگزین مقرون به صرفه محسوب می‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها