حجت نظری پیشنهاد داد:
نامگذاری خیابانی به نام "محمدبهمن بیگی"
تدبیر24» حجت نظری، در دومین همایش بزرگداشت محمدبهمن بیگی، بنیانگذار تعلیمات عشایر در ایران که در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: مرحوم استاد بهمن‌بیگی انسان بزرگی هستند که من خود را در اندازه‌ای نمی‌بینم که درباره ایشان صحبتی کنم.

او با بیان اینکه مرحوم بهمن‌بیگی انسان وارسته و خاصی بود، گفت: او سال‌ها پیش، علیرغم فرصت‌هایی که در داخل و خارج کشور داشت ترجیح داد "آموزگار خوبی‌ها” باشد و در کشورش به مردم عشایر خدمت کند. مردمی که هزاران نفر از آنان با همت او امکان درس‌خواندن را پیدا کردند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که می‌توان برای بزرگ‌داشت این چهره علمی در شورای شهر انجام داد، گفت: درخواستی به کمیسیون نامگذاری شوراها نوشتم و امیدوارم در اولین فرصت، پیشنهاد نامگذاری معبر یا مکانی به نام محمدبهمن‌بیگی در جلسه این کمیسیون بررسی شود، تا معبری یا مکانی به نام ایشان نامگذاری شود.

بنا براعلام دفتر حجت نظری، او افزود: تلاش خواهم کرد و همه باید تلاش‌کنیم تا چهره‌هایی مانند مرحوم بهمن‌بیگی بیشتر شناخته شوند.

زنده‌یاد محمد بهمن بیگی، بنیانگذار نخستین مدرسه عشایری و مرکز تربیت معلم عشایر در کشور است. او در سال ۱۳۵۲ از سوی یونسکو برنده نشان ویژه پیکار با بی‌سوادی شد. فعالیت‌های بهمن‌بیگی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هم ادامه یافت و سرانجام در یازدهم اردیبهشت ماه سال ۸۹ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

انتهای پیام