باخت ایران مقابل ترکیه+عکس

تدبیر24» با توجه به همگروهی ایران با تیم‌های ملی اسپانیا و پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه، رسانه‌های این دو کشور توجه خاصی به نتایج و عملکرد مردان کی‌روش در بازی‌های تدارکاتی‌شان قبل از سفر به روسیه دارند و بازی شب گذشته آنها مقابل ترکیه در استانبول که با شکست 2 بر یک ایران خاتمه یافت هم مورد توجه این رسانه‌ها قرار گرفته است.

نشریه آس اسپانیا با گزارشی تحت عنوان «توسون یک ایران ضعیف را در دومین بازی دوستانه‌اش غرق کرد» درباره باخت ایران در این بازی دوستانه نوشته است: رقیب ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2018، دوشنبه این هفته مقابل تیم ملی ترکیه‌ای که در فاز بازسازی قرار دارد، یک چهره ضعیف از خودش به نمایش گذاشت. شاگردان کارلوس کی‌روش اگر می‌خواهند هر کدام از رقبای‌شان در جام جهانی را بترساند، باید به بازی‌هایی به مراتب بهتر از آنچه مقابل ترکیه ارائه کردند به نمایش بگذارند چون آنها مقابل ترکیه‌ای ضعیف ظاهر شدند که در جام جهانی حضور ندارد و اکنون در پروسه بازسازی کامل قرار گرفته است. ایران مقابل این ترکیه تیمی نشان داد که تنها راهکارش برای به زحمت انداختن سرکان کرینتیلی دروازه‌بان حریف، ضربات شروع مجدد بود. به همین شیوه هم بود که تنها گل ایرانی‌ها توسط اشکان دژاگه از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید زمانی که بایرام، بازیکن حریف در ضربه کرنر ایران با دست خود مانع از ورود توپ به دروازه ترکیه شد.

آس در ادامه می‌نویسد: در حالی که همه نگاه‌ها به ترکیب اصلی تیم کارلوس کی‌روش بود، جنک توسون برترین بازیکن میدان بود چرا که مهاجم اورتون هر دو گل ترکیه را به ثمر رساند. با این حال ایران هم موقعیت‌های خودش را داشت. کی‌روش که در ابتدا تیمش را با سیستم 3-3-4 به میدان فرستاده بود در ادامه آن را به 2-4-4 تغییر داد و در ادامه تغییراتی در برنامه بازی‌اش اعمال کرد اما حرکات این تیم بی‌هدف به نظر می‌رسید. در میان بازیکنان ایران، بال راست این تیم رامین رضاییان بهترین بازی را داشت در حالی که آزمون و انصاری فرد، دو ستاره تیم ملی ایران محو بودند. ایران که در بازی دوستانه قبلی‌اش ازبکستان را شکست داده بود، پیش از رفتن به جام جهانی و اولین بازی‌اش مقابل مراکش، یک دیدار دوستانه مقابل لیتوانی دارد و باید ببینیم که آیا در آن بازی تیم کی‌روش پیشرفت می‌کند یا نه.