دستورالعمل بازنشستگی فرهنگیان در سال 97

تدبیر24»محمد بداغی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در این دستورالعمل مفاد قانونی و نحوه انجام بازنشستگی عادی، توافقی، اجباری، مشترکین صندوق تأمین اجتماعی و…. تبیین و جهت اجرا به ادارات تابعه ارسال شد.

بداغی با بیان این که از نکات مهم این دستورالعمل تغییر شرایط استمرار خدمت کارکنان شاغل در واحد های آموزشی است، افزود: آن دسته از معلمان، معاونان و مدیران که دارای مدرک تحصیلی کمتر از کارشناسی ارشد هستند و قبل یا حین سال تحصیلی98-97 از شرایط بازنشستگی برخوردار می شوند، در مناطقی که با کمبود نیروی انسانی مواجهند با موافقت و اعلام منطقه و تأیید کارگروه توسعه استان می توانند تا پایان سال تحصیلی 98-97استمرار خدمت داشته باشند.

وی گفت: کارکنان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالا تر با ارائه در خواست کتبی و تأیید دستگاه می توانند با سنوات خدمت کمتر از 35 سال سابقه به افتخار بازنشستگی نائل گردند و در صورت عدم در خواست می توانند تا 35 سال به خدمت ادامه دهند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان با تأکید بر این که ادامه خدمت همکاران دارای مدرک لیسانس و پایین تر شاغل در ادارات بعد از 30 سال سابقه مجوزی ندارد، خاطرنشان کرد: در صورتی که سابقه خدمت این دسته از همکاران بعد از 1/7/97 به 30 سال می‌رسد، به شرط انتقال به مراکز آموزشی و اشتغال در سمت های معلم، مدیر آموزگار، معاون دبیر و حد اکثر به مدت یک سال تحصیلی بلامانع است.

بداغی همچنن گفت: ایثار گرانی که به موجب قوانین و مقررات مربوط از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند، با داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی می‌توانند تا 35 سال خدمت کنند.