خونریزی در فوتبال همچنان ادامه دارد + عکس
تدبیر24»زد و خوردی که در دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان ایجاد شد، آخرین سکانس از یک درگیری در فوتبال کشور بوده؛ درگیری‌ای که با پوشش رسانه ای گسترده ای همراه شد تا پس از آن اتفاق تلخ همه دست به کار شوند تا از رخ دادن مجدد این اتفاق هر طور شده جلوگیری کنند. با این وجود این ناهنجاری همچنان در حال تکرار است و به نظر می رسد هنوز زمان زیادی با اتمام این ماجراهای تلخ فاصله داریم.


تازه ترین آپدیت زد و خورد و خونریزی فوتبال ایران در اولین بازی از هفته هشتم مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های ایران رخ داد که تیم‌های فولادنوین و استقلال اهواز در ورزشگاه صنایع فولاد اهواز روبروی هم به میدان رفتند و در شرایطی که بازی تا حوالی دقیقه 80 با تساوی بدون گل پیش می‌رفت، به‌دلیل ایجاد درگیری متوقف شد.


اخراج مربی استقلال اهواز و حضور او روی سکوها جرقه آغاز درگیری ها را زد و حاضرین روی سکوها آماده بودند تا با کوچکترین بهانه وارد زمین شوند و خیلی زود هم تصمیم خود را عملی کردند.


حضور هواداران و لیدرهای باشگاه خوزستان در آبادان برای حمایت از فولاد خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، برتری عددی را برای هواداران استقلال اهواز فراهم کرده بود و همین باعث شد تا هواداران تیم میهمان نسبت به میزبان دست بالاتر را داشته باشند.


شدت درگیری ها به حدی بالا بود که حسن هوری سرمربی فولاد نوین خوزستان برای حمایت از شاگردانش مقابل برخی از حاضرین در استادیوم ایستاد تا شاگردانش آسیب نبینند ولی همه افرادی که برای بازی روز گذشته به استادیوم رفته بودند، آنقدر خوش شانس نبودند و شاهد خونریزی در شرایطی بودیم که تعداد افراد حاضر در ورزشگاه کمتر از 1000 نفر بود.  


درگیری‌ها ابتدا روی سکوی تماشاگران بین تعدادی از هواداران دوتیم ایجاد شد و سپس به مناطق مختلف زمین بازی هم کشیده شد تا بازیکنان از ترس چاقو نخوردن به گوشه ای پناه ببرند و در نهایت این مسابقه نیمه تمام بماند.


این درگیری با مصدومیت و خونریزی چند نفر خاتمه یافت .