دردسر جدی و ماجراهای عجیب طارمی
تدبیر24»از روزی که مهدی طارمی پای خود را در باشگاه پرسپولیس گذاشت و توانست در هفته سوم از لیگ چهاردهم مقابل ذوب آهن برای تیم جدیدش گلزنی کند، همیشه روی موج حواشی سوار بود و اگر بخواهیم حاشیه‌های این بازیکن را لیست کنیم، با سیاهه طولایی مواجه می‌شویم.
از مدل پیراهنش در دربی معروفی که حمید درخشان سرمربی سرخ‌ها بود و طارمی را به عنوان یار تعویضی به میدان فرستاد گرفته تا شادی گل عجیب برابر النصر عربستان، درگیری با خبرنگاران، حضور در اینستاگرام، رفاقت با جنجالی‌ترین بازیکنان پرسپولیس، مصاحبه با برنامه ۹۰، به زبان آوردن جمله «من بزرگتر پرسپولیس هستم»، خراب کردن فرصت‌های گلزنی بالای ۹۰ درصد، جدایی از پرسپولیس به قصد لژیونر شدن، بازگشت دوباره به پرسپولیس و رسیدن به آقای گلی، ماجرای «خیریتی در کار بود که محروم شوم»، شایعاتی که از اردو به بیرون درز پیدا کرد، مصاحبه تلفنی با عادل فردوسی پور، جدایی از پرسپولیس به فاصله سه هفته مانده تا پایان محرومیت و...
هر اتفاقی که یک بازیکن برای جنجالی بودن باید انجام می‌داد، طارمی تجربه کرده است، اما حالا در شرایط خاصی قرار گرفته و وضعیت عجیبی دارد. او وقتی برای ادامه فوتبالش، باشگاه الغرافه قطر را انتخاب کرد، در اولین مصاحبه گفت: «برای پیشرفت بیشتر از پرسپولیس جدا شدم و به الغرافه آمدم» و این در حالی است که پرسپولیس در دوحه توانست السد را شکست بدهد، اما همین باشگاه السد، یکشنبه شب موفق شد با حساب ۸ بر یک از سد الغرافه عبور کند!
حالا هم می‌گویند طارمی قطعا از الغرافه جدا می‌شود، زیرا تحت فشار شدید از سوی رسانه‌ها و هواداران باشگاه است و مدیریت الغرافه نیز دیگر طاقت تحمل این فشار‌ها به خاطر طارمی را ندارد. با این حال به نظر می‌رسد از بین تمام شاگردان برانکو ایوانکوویچ، آن‌هایی که دوست داشتند پیشرفت کنند، در پرسپولیس ماندند؛ بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی نیا، علی علیپور، محمد انصاری، سیامک نعمتی، بشار رسن و... که همراه تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز رسیدند، اما طارمی به همراه رضاییان، مسلمان، احمدزاده، امیری و... خودشان انتخاب کردند راه دیگری داشته باشند.
به خصوص که طارمی جدا از همه حاشیه ها، به صورت کاملا خودجوش، بازیکن پرحاشیه و ماجراجویی هم بود! کسی که بعد از خراب کردن هر موقعیتی می‌گفت: «دوست دارم توپ‌های سخت را به گل تبدیل کنم تا به بازی هیجان بدهم!»