محمدعلی افشانی:
در بودجه۹۸ به اقشار ضعیف توجه شود
تدبیر24»محمدعلی افشانی در نطق پیش از دستور خود در سومین جلسه شورای مرکزی حزب اعتمادملی با تاکید براینکه باید تحلیل درستی از جامعه و شرایط حاکم بر آن داشته باشیم، گفت: قبل از هراقدامی باید ببینیم که جامعه در چه شرایطی است و وضعیت شهروندان چگونه است.

وی با تاکید براینکه در شرایط کنونی باید جامعه و شرایط خاص آن را بشناسیم،گفت: شرایط جامعه ما طوری است که در آن به نوعی شاهد کاهش امید به آینده هستیم که یکی از دلایل آن کاهش نرخ اشتغال و افزایش بیکاری است. البته منظور من از شغل آن تعریفی نیست که از چند ساعت کار در هفته ارائه شده است بلکه منظورم از شغل یعنی اینکه فرد از شغلش بتواند رفاه اجتماعی را تامین کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، با اشاره به جلسه‌ای که حدود دو ماه قبل از حوادث دی ماه سال گذشته با رییس جمهوری و برخی دیگر از مسئولان کشور داشته است، اظهارکرد: یکی دو ماه قبل از دی ماه سال گذشته جلسه‌ای درنهاد ریاست جمهوری بود که من تاکید کردم که باید مراقب طبقه ضعیف جامعه باشیم و‌هوای آنها را داشته باشیم.

افشانی با بیان اینکه سیاست و اقتصاد دو روی یک سکه هستند، تصریح کرد: اقتصاد و سیاست، دو موتور محرکه برای حرکت و رشد جامعه است، بنابراین بدون راهبرد مشخص سیاسی محال است که سیاست‌های اقتصادی به نتیجه برسد.

براساس اعلام سایت رسمی حزب اعتمادملی، او به بحث بودجه ۹۸ نیز اشاره کرد و گفت: باید به اقشار فرودست و طبقات پایین جامعه توجه شود، به ویژه در بودجه ۹۸ توجه شود. گفتمان ما اصلاح‌طلبان باید گفتمان عدالت باشد و مردم باید بدانند که می‌خواهیم مشکلات آنها را برطرف کنیم. باید با فساد و رانت مقابله کنیم و مردم این موضوع را ببینند.

انتهای پیام