سود دو برابر در حساب معلمان

تدبیر24»مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها‌ی انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، روند رو به رشد سودسازی موسسه در هر سال طی سنوات آتی نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین به فرهنگیانی که در شرف بازنشستگی قرار دارند توصیه می‌کنیم حتما عضویت‌شان را ادامه دهند تا از این سودها بهره‌مند شوند. زیرا سیاست اصلی موسسه در دوره جدید مدیریت از سال ۱۳۹۵، سودسازی برای اعضای محترم صندوق تدوین و ترسیم شده است.

نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می کنیم همه فرهنگیان به عضویت صندوق اقدام کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از اقدامات موسسه را تصویب سهم ۵ درصدی دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ۸۵) و همچنین اقدام برای دائمی کردن آن عنوان کرد و افزود: فرهنگیان عضو موسسه صرفا در صورتی از حداکثر سهم ۵ درصدی دولت برخوردار می‌شوند که سهم خود را تا ۵ درصد افزایش دهند زیرا در غیر این صورت از مابقی سهم دولت برخوردار نمی‌شوند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا ۵ درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد.

مهدی نیکدل تصریح کرد: تلاش برای تاسیس بانک فرهنگیان از دیگر برنامه‌های موسسه برای ارائه تسهیلات و سایر خدمات مالی به فرهنگیان است که قبلا دو بار در صحن علنی مجلس مطرح شده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع شده تا پس از بررسی، مجددا در صحن علنی مطرح و تصمیم‌گیری شود.

نیکدل با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه انرژی و پتروشیمی گفت: علاوه بر اینکه پتروشیمی‌های موسسه سودآوری قابل توجهی در سال‌های آتی نصیب فرهنگیان عضو می‌کنند اما در نظر داریم بخشی از سهام شرکت‌های سودده را در قالب سهام ترجیحی در اختیار فرهنگیان قرار دهیم تا بتوانند در حین خدمت هم از سودهای کلان این شرکت‌ها بهره ببرند.

وی از دیگر فعالیت‌های موسسه برای اعضا را فعالیت در حوزه خدمات رفاهی عنوان کرد و افزود: پروژه بزرگ ارایه کارت اعتباری به فرهنگیان عضو وارد فاز اجرایی شده و در حال برگزاری مناقصه و انتخاب شرکت ارایه دهنده خدمات الکترونیکی است و اجرای آزمایشی به زودی آغاز خواهد شد.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان به سرمایه‌گذاری‌های جدید موسسه اشاره کرد و گفت: تاسیس شرکت هواپیمایی با هدف راه اندازی خطوط هوایی کم هزینه، ایجاد شرکت مدیریت فرآیندهای نیروگاهی در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و همچنین خرید بیش از نیمی از هلدینگ پتروشیمی انرژی سپهر از جمله سرمایه‌گذاری‌های جدید با چشم‌انداز سودآوری و ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرهنگیان است.

نیکدل تصریح کرد: شرکت انرژی سپهر که ۵۱ درصد آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است دارای ۴ پروژه تولید متانول و اوره است که از سال ۱۳۹۸ به ترتیب وارد مدار تولید می‌شوند و در صورت بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها تا ۵ سال آینده، سودآوری سالانه آنها بسیار قابل توجه خواهد بود.