توضیح حمید گودرزی درباره دستمزد میلیاردی اش
تدبیر24»نشست خبری برنامه "پنج ستاره"، عصر روز سه‌شنبه هفتم اسفندماه با حضور حمید گودرزی (مجری برنامه)، حمید عباسی (کارگردان)، میرمحمدحسین رضوی (تهیه‌کننده) و برخی دیگر از عوامل این برنامه در سالن جلسات ساختمان اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما برگزار شد.

میرمحمدحسین رضوی (تهیه‌کننده) در ابتدای این نشست گفت: برنامه پنج ستاره از اواخر بهمن ۹۶ روی آنتن رفته و اکنون وارد یک سالگی شده است.

به گزارش ایلنا، حمید عباسی (کارگردان این برنامه) نیز در ادامه اظهار داشت: برنامه پنج ستاره برای نوروز ساختار جدیدی خواهد داشت و بر این اساس هم به لحاظ اجرایی و هم به لحاظ شرکت کننده‌ها اتفاق جدیدی را شاهد خواهیم بود.

رضوی در ادامه افزود: در نوروز ۱۵ شب ویژه برنامه داریم که قرار است طی آن چهره‌ها در برنامه حضور یابند. ما در این برنامه در طول ایام سال حضور مردم عادی را به عنوان شرکت کننده داریم و در ویژه برنامه‌های مناسبتی چه در طول سال و چه در نوروز از چهره‌ها دعوت می‌کنیم. بر همین اساس در نوروز ۹۸ یک لیگ حذفی با حضور چهره‌ها و افراد شاخص داریم که در آن ۱۶ نفر شرکت می‌کنند و تنها یک نفر برنده می‌شود.

وی درباره سلبریتی محور شدن برنامه در نوروز گفت: بودن سلبریتی‌ها در برنامه‌های مختلف به ذائقه مخاطب مربوط می‌شود. به نوعی مردم دوست دارند در قابی که مردم عادی حضور داشتند برخی از چهره‌ها نیز شرکت‌ کنند و اتفاقا از چهره‌های مورد علاقه خود اسم می‌برند. حتی پیام داده‌اند که حمید گودرزی خودش به عنوان شرکت‌کننده در مسابقه حضور یابد.

حمید گودرزی نیز در ادامه این نشست درباره شرکت‌کننده‌ها گفت: به شخصه دوست دارم نخبه‌ها را به برنامه دعوت کنیم تا به این صورت کسانی را که در المپیادهای علمی شرکت کرده‌اند را در این مسابقه به چالش بکشیم.

وی در ادامه افزود: از میان چهره‌ها برخی به خود من برای حضور در برنامه اظهار علاقه نشان می‌دهند اما می‌خواهند حتما برنده شوند. ما نمی‌توانیم به کسی قول دهیم که حتما برنده می‌شود. البته نکته این افراد هم این نیست که حتما پول را ببرند بلکه بیشتر می‌خواهند آبرویشان حفظ شود.

این بازیگر در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره جوایز بالای مسابقه‌های دیگر گفت: جوایزی با اعداد بالا شبهه‌ناک هستند و برنامه‌های دیگر هم در یکی دو برنامه ابتدایی خود این کار را انجام دادند. علاوه بر این نیز اینکه شما هر برنامه ۲۰۰ میلیون جایزه بدهید، سبب می‌شود تا مردم بپرسند که این جوایز از کجا تامین می‌شود. منابع مالی برنامه ما مشخص بوده و هیچ اسپانسری نداریم و به همین دلیل جوایزی با رقم بالا نمی‌دهیم. خود من هم دستمزدهای بالا هم نمی‌گیرم.

گودرزی با اشاره به حضورش به‌عنوان مجری در تلویزیون و حاشیه‌ها نسبت به اجرای بازیگران اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که بیشترین مخاطب را جذب کنیم. من درباره اجرای خود پیش از این بارها صحبت کرده‌ام ولی زمانی هم مجریان مثل شهاب حسینی از تلویزیون به سینما آمدند و فکر می‌کنم نیازی به این مرزبندی‌ها نیست.

رضوی نیز در ادامه این نشست درباره فصل جدید برنامه پنج ستاره گفت: غیر از ویژه‌برنامه نوروزی که در تدارک آن هستیم، فصل سوم تا پایان ماه رمضان روی آنتن می‌رود و بعد از آن فصل چهارم را خواهیم داشت که پوست اندازی جدیدی خواهد داشت.

گودرزی درباره هزینه‌ای که شرکت‌کنندگان برای حضور در برنامه انجام می‌دهند، گفت: ما برای اینکه مردم در برنامه شرکت کنند، سمت آنها اسلحه‌ای نگرفته‌ایم و این موضوع با میل و اراده آنها از سوی خودشان انجام می‌شود. حتی ما شرکت‌کنندگانی داریم که تا سه بار در برنامه شرکت می‌کنند و علاقه خودشان است.

وی افزود: البته روند درآمد هزینه‌های اپلیکیشن این برنامه‌ها شفاف نبوده و ما هم درباره آن چیز زیادی نمی‌دانیم. فکر نمی‌کنم شخص دیگری هم بداند.