آقای ضرغامی لطفاً دست بجنبانید/ تقابل مدیریت پرجنب و جوش ضرغامی با مدیران منفعل وزارتخانه
عزت الله ضرغامی ، مدیر نام آشنایی که تا قبل از انتخابش به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و فضای مجازی به دلیل فعالیت هایش در توییتر و اینستاگرام گاهاً نامش بیش از دیگر مسئولان بر سر زبان ها افتاده بود که یک مدیر در قامت وی چه جوان پسند و مردمی در فضای مجازی فعالیت دارد و چه ارتباط منحصربفردی با مردم در کامنت ها و پُست ها ایجاد کرده است، این روزها هم شیوه ابداعی خود را ادامه می دهد. حالا که وزیر شده است هم پست هایی را که سیاسیون و کارشناسان خطاب به وی منتشر میکنند و گاهاً هم از او انتقاد می کنند، با صبر و حوصله می خواند و به آن ها پاسخ می دهد.

این شیوه به خوبی خود منحصربفرد و زیباست و البته ابداعی ضرغامی! می توان گفت آقای وزیر از مدت ها پیش شیوه ای را تحت عنوان دیپلماسی مجازی پایه ریزی کرده و با قدرت هم در حال ادامه دادن آن است، اما ذکر چند نکته به ایشان خالی از لطف نیست؛ آقای ضرغامی سابقه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نشان دهنده وجود تیمی ضعیف در مدیریت ها و معاونت های مختلف از جمله بخش های گردشگری و اطلاع رسانی است، همانطور که اگر به خاطر داشته باشید، علی اصغر مونسان و تیمش از نظر خبری و پوشش رسانه ای بسیار مظلوم واقع شده بودند و از همه جا صدا می آمد غیر از ساختمان وزارت گردشگری. آن هم در روزهای کرونایی و بحران گردشگری که گوشه بسیار وسیعی از نوک پیکان آن، این صنعت و اقتصاد وابسته به آن را نشانه رفته بود.

سکوت خواسته یا نا خواسته مونسان و تیم اطلاع رسانی اش باعث حرکت در سایه ای شده بود که سابقه ضرغامی آن را نمی پسندد، وزیری که از روزهای ابتدایی عنوان شدن نامش برای وزارت گردشگری سعی کرده در فضای رسانه ای و مجازی قوی وارد شود و با دیدارهای شخصی اش با بخش خصوصی و دولتی آن هم به صورت صمیمانه و متفاوت، همواره خواسته جدید و البته مؤثر عمل کند. چه بسا همان روزهای نخستین ضرغامی کسی را به عنوان دستیار رسانه ای اش انتخاب کرد که سابقه مدیریتش در این حوزه روشن و شفاف بوده و گزینشش بارقه های امید را دل فعالان عرصه گردشگری ایجاد کرد.

پس آقای ضرغامی در قالب توصیه ای دوستانه خطاب به شما پیشنهاد می شود هرچه سریع تر برای تغییر و یا اصلاح معاونت ها و مدیریت های منفعل در بخش های مختلف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از جمله اطلاع رسانی دست به کار شوید که هم وقت تنگ است و هم مدیریت شما منحصربفرد و پر ایده! اجازه دهید دیپلماسی نوین شما تحت عنوان دیپلماسی مجازی و فعالیت های رسانه ای شما که حقا این روزها درخشان ظاهر شده، منسجم تر و سازمان یافته تر دیده شود.