قدردانی از نویسنده سریلانکایی
تدبیر24: به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی ترکمان در دیدار با محمد فیصل راضین سفیر سریلانکا درتهران و مولف کتاب امام حسین(ع) علاوه بر تقدیر از تلاش های این نویسنده بر آمادگی این سازمان درخصوص بسط و گسترش فعالیت های فرهنگی دو کشورتاکید کرد .

وی از پایان جنگ های داخلی سریلانکا و ایجاد فضای مناسب صلح و دوستی میان مسلمانان و دیگر اقوام این کشور ابراز خرسندی کرد.

ابراهیمی ترکمان ضمن اعلام آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در جهت ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی، اطاق ایرانشناسی در دانشگاه کلمبو و همچنین انجام گفتگوهای دینی اسلام و بودیسم با همکاری مرکز گفتگوی ادیان و تمدن های این سازمان، اظهار امیدواری نمود با حضور سفیر سریلانکا، شاهد رشد و توسعه همکاری های فرهنگی دوکشورباشیم .

رئیس سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به تحریکات اخیر وهابیت و گروه های تکفیری در مناطق مختلف جهان اسلام ؛ مکتب تشیع را مکتب اعتدال گرا و مبلغ صلح و دوستی در میان ملت ها معرفی کرد .

ابراهیمی ترکمان همچنین برگزاری هفته های فرهنگی، ترجمه و انتشار کتب اسلامی و تبادل هیئت های علمی و فرهنگی را نیز از جمله همکاری های مشترک دوکشور بر شمرد و بر نقش موثر انجمن دوستی ایران و سریلانکا در گسترش روابط فرهنگی دو ملت تاکید کرد.

وی همچنین امضای تفاهم نامه همکاری های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا را زمینه ساز انجام تعاملات فرهنگی دو کشور عنوان کرد.

سفیر کشور سریلانکا نیز در این دیدار با تشکراز رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با اظهار خرسندی بر روابط بسیار مناسب سیاسی و اقتصادی دوکشور ، که با لغو تحریم های ظالمانه غرب و آمریکا رو به گسترش نیز است، بر آمادگی کشورش در بسط وگسترش مناسبات فرهنگی و دینی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد .

محمد فیصل راضین قوانین و احکام عالیه مکتب تشیع را بسیار عالمانه و مطابق با نیاز روز بشر امروز خواند و از اهمیت تفکر تشیع در حوزه همزیستی مسالمت آمیز ادیان و نیز ویژگی تعامل گرایانه این مکتب سخن گفت و خواستار ارتباطات هر چه بیشتر و گسترده تر فرهنگی میان دو ملت شد.

سفیر سریلانکا درپایان خاطرنشان کرد:این کتاب به چندین زبان ازجمله انگلیسی،عربی، اردو و غیره ترجمه و منتشر خواهد شد.