قیمت نان بزودی واقعی می شود
تدبیر24: محمد شریعتمداری روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان، اظهار داشت: دولت یازدهم از ابتدای آغاز به کار خود به طور جدی بحث قیمت گذاری نان را پیگیری کرده و در حال اتخاذ تصمیم جدی در این خصوص است.

وی افزود: دولت تلاش دارد با این تصمیم خود، مردم از افزایش قیمت نان و آرد و یا واقعی شدن قیمت ها آسیب نبینند ضمن آنکه تولیدکنندگان نیز بتوانند به تولید خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: پس از 30 ماه که درخصوص قیمت گذاری نان تصمیم جدی گرفته نشد، برخی از آقایان ناچار شدند برای اداره کردن خود اقدام به کوچک کردن چانه های نان کنند.

معاون رییس جمهوری سپس تصریح کرد: دولت در این راستا نظرات سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده، وزارت جهاد کشاورزی، ستاد هدفمندی یارانه ها، شرکت بازرگانی دولتی ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت صنعت معدن و تجارت را دریافت کرده ضمن اینکه نظرات مشورتی اتحادیه های مربوطه را در این تصمیم گیری خود لحاظ خواهد کرد.

شریعتمداری سپس اظهار امیدواری کرد: این تصمیم دولت به نتیجه ای بیانجامد که توزیع نان کشور از مشکل کنونی خود رها شود.

وی با اشاره به موضوع نان به عنوان یک کالای اساسی در کشور که هم اکنون در اقصی نقاط کشور به روش سنتی پخت می شود، اظهار داشـت: ما تلاش داریم پخت سنتی نان ادامه پیدا کند و از طرف دیگر صنعت نان شاهد رشد و شکوفایی بیشتر باشد تا هر روز مردم به نان با کیفیت دسترسی داشته باشند.

هشتمین نمایشگاه صنعت آرد و نان روز جاری با حضور مقامات دولتی جمعی از فعالان بخش خصوصی و فعالان صنعت آرد و نان در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا 27 شهریورماه برپا خواهد بود.