دستگیری‌شیاداینترنتی‌که‌دختران‌رااغفال‌می‌کرد
تدبیر24: سرهنگ «یزدان نیکنام» رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر گفت : مرد میانسالی با در دست داشتن شکوایه ای از دادسرای ناحیه یک کرج به این پلیس مراجعه و در حالی که بسیار مضطرب و پریشان بود اعلام کرد، چندی پیش مطلع شده که دخترش با مرد جوانی در یکی از شبکه های اجتماعی آشنا شده و این فرد با فریب فرزندش و دادن وعده ازدواج و آشنایی بیشتر با وی عکس ها و تصاویر خصوصیش را دریافت کرده است.

وی اضافه کرد: این پدر مضطرب همچنین اضافه کرد چندی پیش دخترش متوجه انتشار عکس هایش در فضای مجازی شده و پس از تماس با آن مرد در خصوص انتشار عکس ها از وی توضیح می خواهد که وی در کمال بی شرمی به او می گوید که هدف وی از انتشار عکس ها، بردن آبروی وی بوده و اگر می خواهد این روند ادامه نیابد باید مبلغ وجه نقدی را که می خواهد به او بدهد .

نیکنام گفت: به گفته پدر این دختر جوان اکنون حال روحی دخترش بسیار وخیم است و چندین بار تا مرز خودکشی رفته و این احتمال می رود که هر لحظه دست به خودکشی بزند.

رییس پلیس فتای استان البرز افزود: با توجه به حساسیت بالای موضوع شناسایی و دستگیری این مرد شیاد در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

نیکنام گفت: در ادامه، تحقیقات تخصصی برای کشف جرم و شناسایی مجرم آغاز شد و با جمع آوری مستندات و بررسی های تخصصی در فضای مجازی ، متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

رییس پلیس فتا استان البرز گفت: در بررسی ها در کامپیوتر متهم علاوه بر فیلم و عکس مربوط به شاکی، حجم قابل توجهی فیلم و عکس های مربوط به بسیاری از دختران جوان که به وسیله این مرد شیاد اغفال شده و قصد کلاهبرداری از آنها را داشت کشف شد.

نیکنام به شهروندان به خصوص دختران جوان هشدار داد: شبکه های اجتماعی هیچ گاه نمی تواند بستر امنی برای آشنایی و شناخت شریک زندگی باشد ، چرا که این فضا مجازی بوده و نمی تواند تضمین کننده اطلاعات صحیحی از چهره واقعی افراد باشد.