آیت‌الله مکارم شیرازی: مراقب فعالیت وهابیون در حاشیه شهر مشهد باید بود
تدبیر24 :باید کارکردها درحاشیه مشهد پررنگ تر شود و در این زمینه باید مساجد و حسینه ها را در این مناطق گسترده کرد تا دشمن سو استفاده نکند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به موضوع حاشیه نشینی در مشهد گفت: باید به این موضوع توجه شود و مشاهده شده که در حاشیه شهر مشهد وهابیون در تلاش هستند تا با نفوذ و نقشه های گسترده به اهداف شوم خود برسند.

به گزارش شبستان، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز (13 اردیبهشت) در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به موقعیت شهر مشهد گفت: مشهد به عنوان کانون فرهنگی بزرگ اهل بیت(ع) است که در آن سالانه بیش از 20 میلیون نفر از مناطق مختلف برای زیارت امام رضا(ع) به این شهر و آستان مشرف می شوند.

وی گفت: باید از ظرفیت حضور زائران در مشهد و آستان مقدس رضوی نهایت استفاده را ببریم و اگر به آنها تنها مختصری معارف اهل بیت(ع) آموزش داده شود، بسیار گسترده و اثر بخش خواهد بود.

این مرجع تقلید گفت: فقر اخلاقی امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود و حال که در دنیایی زندگی می کنیم که دشمن نقشه های گسترده ای برای ما کشیده باید در راستای خنثی سازی آنها تلاش و بدانیم که مشهد و آستان قدس بهترین مکان برای این اقدام هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر گسترش برنامه های فرهنگی در آستان قدس رضوی گفت: باید کارهای فرهنگی برای زائران ارائه شود و از سوی دیگر در یک بستر مناسب برای رفاه حال زائران تلاش کرد.

وی گفت: باید برای زائران تسهیلات فراهم کرد تا بتوانند به زیارت مشرف شوند و در این زمینه نیز با ایجاد هتل ها و زائرسراها خدمات رسانی به آنها کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به موضوع حاشیه نشینی در مشهد گفت: باید به این موضوع توجه شود و مشاهده شده که در حاشیه شهر مشهد وهابیون در تلاش هستند تا با نفوذ و نقشه های گسترده به اهداف شوم خود برسند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: باید کارکردها درحاشیه مشهد پررنگ تر شود و در این زمینه باید مساجد و حسینه ها را در این مناطق گسترده کرد تا دشمن سو استفاده نکند.

وی گفت: همچنین آستان قدس رضوی می تواند با سیاست های تشویقی مبلغان را در محافلی که مورد نیاز است فرستاده تا به امر تبلیغ بپردازند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر امر اطلاع رسانی گفت: خدماتی که ارائه می شود را باید اطلاع رسانی کنید تا مردم بدانند چه خدمات گسترده ای انجام می شود.