درآمد 8میلیارد دلاری ایران از ورود گردشگران خارجی در سال 95
تدبیر24»احمداصغری قاجاری که به آبادان سفر کرده است، شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:براساس آمار سال گذشته بیش از6میلیون گردشگر خارجی به ایران آمدند که این میزان در مقایسه با سال ماقبل افزایش بیش از 2 میلیون نفری را نشان می دهد.
وی اظهار داشت: با ورود این تعداد گردشگر به کشور در سال گذشته، هشت میلیارد دلار درآمد عاید کشورمان شد و پیش بینی می شود با اصلاح و تامین زیر ساخت های مورد نیاز صنعت گردشگری این صنعت بیش از گذشته رونق گیرد.
رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی ایران گفت:کشورمان جزو 10 کشور گردشگری جهان است و با تامین زیرساخت های گردشگری و توجه به نیازهای مشتریان می توان آمار ورود گرشگران به کشور را افزایش داد.
اصغری قاجاری ادامه داد:امنیت گردشگران در ایران بسیار بالا است به طوری که گردشگران کشورهای مختلف توانایی انجام کارها و برنامه های شخصی خود در جای جای ایران را دارند.
وی تصریح کرد:کمیسیون های گردشگری ایران برای جذب گردشگر و آسان سازی تامین ملزومات گردشگران باید در استان ها بستر ها و زیرساخت ها را فراهم کنند.
رئیس کمیسیون گردشگری،اقتصادورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی ایران درخصوص مشکلات خوزستان در جذب گردشگر خارجی نیز تصریح کرد:باید بررسی کرد تا بدانیم نبود انگیزه ورود انبوه گردشگران به این استان چیست زیرا این استان هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است.
وی گفت:به این باور رسیدیم که جاذبه های توریستی برای جذب گردشگر درمنطقه خوزستان بسیار بالاست که از جمله می توان به دزفول با توجه به سه ثبت یونسکویی اشاره کرد.
اصغری قاجاری تصریح کرد:استان خوزستان به خصوص در شمال این استان، جاذبه های با انگیزه ای همانند چغازنبیل، سازه های آبی شوشتر و شوش دارد ولی زیرساخت های آن فراهم نیست و نمی توان با این وضعیت مورد استقبال گردشگران قرار گیرد.
وی اظهار داشت:اگر باور ما این است که صنعت گردشگری باید جایگزین صنعت نفت شود باید همت عالی داشته باشیم.
اصغری قاجاری به گردشگران صنعتی، زیارتی، فرهنگی، پزشکی اشاره کرد و دلیل این اتفاق مهم را وجود امنیت در کشور دانست و گفت:امن ترین کشور در جهان جمهوری اسلامی ایران است به همین دلیل گردشگر با خیالی آسوده در منطقه ای همانند کویر زندگی می کند بدون آنکه مشکلی برای آنها رقم بخورد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازگشایی اتاق اکو در خوزستان نیز افزود:تمرکز بیشتر تاجران در ایران به کشور عراق است و برای اینکه افزایش صادرات را داشته باشیم درخواست شد تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی استان خوزستان در اتاق ایران و اکو عضو شوند تا از این پتانسیل برای ظرفیت استان خوزستان استفاده شود.