سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 25
کد خبر: ۱۰۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
توکلی در نامه‌ای به آیت‌الله شاهرودی:
احمد توکلی در نامه‌ای به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار تذکر به مجلس در مورد الزامی بودن رعایت نظرات مجمع شد.
تدبیر24»متن نامه احمد توکلی به آیت‌الله هاشمی شاهرودی به این شرح است:

بسمه‌تعالی

جناب آیت‌الله هاشمی شاهرودی(دام‌ظله)

رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام  

باسلام و احترام

همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری مستند به ذیل اصل ۱۱۰ قانون اساسی مبنی‌ بر این که «رهبر می‌تواند بعضی از و‌ظایف و اختیارات خود را به شخص دیگری تفویض کند»، وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را به مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض نموده‌اند. همچنین ایشان به‌موجب جزء «۱-۴» پیوست حکم دوره هشتم مجمع تشخیص مصلحت نظام (ابلاغی ۳۰/۵/۱۳۹۶)، مقرر فرمودند که «وظایف صحن مجمع در امر نظارت به‌ جمع برگزیده‌ای از اعضای مجمع انتقال یابد و انتخاب این جمع برعهده اعضای مجمع است».

برهمین اساس نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این دوره اقدام به تعیین اعضای هیأت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام نمود.

هیأت مذکور نیز در راستای وظایف مقرر در ماده (۷) «مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» نسبت به بررسی مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ اقدام و پس از بررسی دقیق کارشناسی، ایرادات این مصوبه را مطابق مقررات مزبور، جهت اعمال در مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال نمود و شورای نگهبان ایرادات اعلامی هیأت نظارت را به پیوست نظرات خود به مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است.

لکن باعنایت به اطلاعات رسیده، کمیسیون تلفیق و صحن مجلس شورای اسلامی، با وجود وصول این نظرات، در بررسی‌های خود، صرفاً به ایرادات شورای نگهبان توجه کرده و نسبت به نظرات هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص توجهی نداشته و آن را لازم‌الاتباع قلمداد نمی‌نمایند.

لذا ضروری است لازم الاجرا بودن نظرات اعلامی توسط هیأت عالی نظارت که مستند به تفویض صلاحیت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری است، تذکر دهید و الزامی بودن رعایت این نظرات به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ابلاغ شود.   

باتشکر

احمدتوکلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها