پس از امضا؛ حمايت مشروط عباس عبدي

پس از امضا؛ حمايت مشروط

توافق راهبردي ايران و چين امضا شد. البته مجلس موجود ايران در عمل فاقد جايگاهي است كه در اين باره ورود كند و اطلاعات مفيدي را در اختيار افكار عمومي قرار دهد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
همكاري ايران و چين مهرداد پشنگ‌پور

همكاري ايران و چين

امضا و اعلام برنامه جامع همكاري ايران و چين موج گسترده‌اي از اعترض‌هاي مردمي را به وجود آورد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 11
کد خبر: ۱۱۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
شروع پخش برنامه عصر جدید از شبکه سه سیما ابهام‌هایی را درباره پخش رقابت‌های مهم فوتبال اروپا از این شبکه به وجود آورده است.
تدبیر24»از آنجا که برنامه جدید شبکه سه، شنبه و یکشنبه شب‌ها روی آنتن می‌رود، با خیلی از مسابقات لیگ‌های معتبر اروپایی تداخل خواهد داشت؛ اتفاقی که احتمالا به نفع شبکه ورزش تمام می‌شود و از این پس تمامی رقابت‌ها ازجمله بازی‌های بزرگ شنبه و یکشنبه‌ها روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.
«عصر جدید»به جای فوتبال
قطعا مدیران شبکه سه به این موضوع آگاه بودند که شنبه و یکشنبه‌ها لیگ‌های معتبر اروپا در جریان هستند و معمولا برنامه گزارش ورزشی مهمترین بازی‌ها را روی آنتن می‌برد. با این حال زمان پخش برنامه «عصر جدید» شنبه و یکشنبه‌ها بعد از اخبار شبانگاهی تعیین شده که مانع از پخش رقابت‌های فوتبال می‌شود. در چند دهه اخیر خیلی از علاقه‌مندان به فوتبال نمایش تیم‌های مورد علاقه خود را از شبکه سه تماشا کردند؛‌ اگر چه این اتفاق در سال‌های اخیر به مرور به خاطر تأسیس شبکه ورزش کمرنگ‌تر شده است. حالا دیگر باید بگوییم که رسما دیگر خبری از لیگ‌های اروپایی روی آنتن شبکه سه نیست؛ مگر این‌که ساعت این بازی‌ها زودتر از برنامه «عصر جدید» باشد و دست مسئولان این شبکه را برای پخش آن باز بگذارد.
تماشای ال‌کلاسیکو از شبکه ورزش؟
برنامه «عصر جدید» تازه آغاز شده و به این زودی‌ها نباید منتظر اتمام آن باشیم. در همین هفته‌های نخست مسئولان شبکه سه با یک چالش بزرگ دست‌وپنجه نرم خواهند کرد. یکشنبه، ١٢ اسفندماه تیم‌های رئال‌ مادرید و بارسلونا از ساعت ٢٢:٣٠ به مصاف هم می‌روند؛ دیداری که دقیقا با پخش برنامه «عصر جدید» تداخل دارد. در سال‌های اخیر همواره عادت داشتیم ال‌کلاسیکو را از شبکه سه تماشا کنیم، اما اگر تصمیم جدیدی اتخاذ نشود، احتمالا این‌بار چنین مسابقه مهم و پربیننده‌ای روی آنتن شبکه ورزش می‌رود و البته با برنامه جدید شبکه سه همزمان خواهد شد.
شبکه سه و فوتبال؛ هر روز دورتر می‌شوند!
در سال‌های اخیر پخش‌نشدن خیلی از بازی‌های بزرگ از شبکه سه صدای انتقاد علاقه‌مندان به فوتبال را درآورده است. از آنجا که در دهه ٨٠ پخش مسابقات فوتبال اروپایی از شبکه سه به اوج رسید، خیلی از ایرانی‌ها در همین مقطع به تماشای مسابقات اروپایی علاقه‌مند شدند و از تیم‌های خاصی طرفداری می‌کنند. حالا با توجه به پخش یک برنامه از گروه سرگرمی شبکه سه، شاید به جرأت بتوان گفت فوتبال و شبکه سه از هر زمان دیگر از هم دور شدند. محدودکردن برنامه نود و پخش‌نشدن این برنامه طی چند هفته دیگر موضوعی بود که برخی انتقادات را به همراه داشت. به نظر می‌رسد سیاست صداوسیما انتقال اکثر برنامه‌های ورزشی به شبکه ورزش در سال‌های آتی است و همین حالا این شبکه طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.
فضلعلی: شاید به خاطر ال‌کلاسیکو کنداکتور را تغییر دهیم
میثم فضلعلی که از چند ماه قبل به‌ عنوان مدیر گروه ورزش شبکه سه فعالیت خود را آغاز کرده، بهترین فردی بود که می‌توانست پاسخ ابهامات مطرح‌شده درباره پخش مسابقات فوتبال اروپایی را بدهد. بعد از این‌که نتوانستیم از مجری و تهیه‌کننده برنامه گزارش ورزشی پاسخ روشنی دریافت کنیم، سراغ مدیر گروه ورزش شبکه سه رفتیم. فضلعلی درباره تداخل زمان برگزاری مسابقات اروپایی با برنامه «عصر جدید» به «شهروند» می‌گوید: «هر زمان که مسابقه مهمی در زمان پخش این برنامه برگزار شود، با تشخیص مدیران شبکه می‌توانیم کنداکتور را تغییر دهیم. این البته اتفاق جدیدی نیست؛ چون بارها تداخل‌هایی در برنامه‌ها رخ می‌دهد و با تعامل و همکاری بین بخش‌های مختلف بهترین تصمیم را می‌گیریم.» وی درباره این‌که ٢ هفته دیگر زمان برگزاری ال‌کلاسیکو با برنامه عصر جدید تداخل دارد، می‌افزاید: «تا الان که همیشه سعی کردیم مسابقات مهمی مثل ال‌کلاسیکو را از شبکه سه به صورت زنده پخش کنیم. این‌بار هم اگر بتوانیم کنداکتور را تغییر دهیم، این مسابقه پخش خواهد شد.» فضلعلی با تأکید بر این‌که خیلی اهل مصاحبه نیست و سعی می‌کند با تعامل کارها را پیش ببرد، در پایان به شوخی موضوع دیگری را هم مطرح می‌کند: «دوستان ما در لیگ‌های اروپایی هم باید همکاری کنند! (باخنده) از این اتفاقات در داخل ایران زیاد رخ می‌دهد. به ‌هر حال ما سعی می‌کنیم جذاب‌ترین برنامه‌ها را تقدیم مخاطبان کنیم.»
برچسب ها: تدبیر24 ، احسان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها