عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲۵ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰۶
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 03
کد خبر: ۱۲۱۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
هالی بری درباره مکالماتی که با پسر خردسال خود درباره تبعیض و برابری جنسیتی داشته است، صحبت کرد.

تدبیر24»ستاره فیلم "زن گربه‌ای" در نشستی مجازی با عنوان "زنان موانع را کنار می‌زنند؛ تغییری در این صنعت" که بخشی از جشنواره فیلم "ساندنس" بود، کنار هنرمندانی نظیر زندایا، رابین رایت، سیا و آندرا دی حاضر شد.

به گزارش نشریه پیپل او به مخاطبان گفت: "من پسری هفت ساله دارم و وظیفه خودم در تربیت او را فهمیده‌ام. اگر می‌خواهیم آینده‌ای متفاوت داشته باشیم، باید از اینجا شروع کنیم."

ایندیپندنت نوشت خانم بری روش‌هایی را توصیف کرد که طی آن به گونه‌ای ناخودآگاهانه پیش‌فرض‌های تبعیض جنسیتی را به پسرش "تعلیم" می‌دهد، او گفت که چگونه سعی کرده به او "درک جدیدی" ارائه دهد.

این بازیگر برنده جایزه اسکار گفت: "باعث شدید به این فکر کنم که چند مکالمه با او داشته‌ام، از ۵ سالگی او تا حالا، مکالمات متعددی درباره تفاوت پسران و دختران داشته‌ایم و شاهد این بوده‌ایم که چگونه به او آموزش می‌دهند تا در همان ۵ سالگی احساس کند از دختران برتر است."

خانم بری ادامه داد: "من باید واقعا ماجرا را برای او توضیح و درک جدیدی به او ارائه می‌دادم، و آن تعلیمات را به چالش کشیده و از او می‌پرسیدم به نظرش این دیدگاه‌ها از کجا آمده‌اند و اگر او با آنها موافق یا مخالف بوده، باید به گونه‌ای ناخودآگاه چیزی که از جای دیگر آموخته بود را به چالش می‌کشیدم."

خانم بری افزود فکر می‌کند به دلیل این مکالمات، پسرش "به عنوان فردی با تفکراتی عمیق درباره این موضوع"، بزرگ خواهد شد.

او گفت: "من همواره او را به چالش می‌کشم، مثلا می‌گویم، خب چرا این یک رنگ دخترانه است؟" 

خانم بری اخیرا اولین فیلم خود را درباره ورزش بوکس کارگردانی کرد که "کبود" نام دارد و کمی بعد، طی سال جاری، در نتفلیکس منتشر خواهد شد.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها