عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲۵ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰۶
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 08
کد خبر: ۱۲۲۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: تاکنون هیچ مستندی مبنی بر اینکه ویروس کرونا از طریق خون منتقل می‌شود وجود ندارد، بنابراین ویروس کرونا از طریق خون انتقال نمی‌یابد.
تدبیر24»بشیر حاجی بیگی افزود: در منطقه مدیترانه شرقی از جمله ایران بیشترین علت کاهش ذخایر خونی ترس اهداکنندگان از ابتلا به کرونا است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در تمامی مراکز اهدای خون ایران بالاترین پروتکل های بهداشتی رعایت می شود همچنین سازمان انتقال خون برای جلوگیری از شلوغی هنگام اهدای خون اقدام به ارتقاء سیستم نوبت دهی نوبت دهی آنلاین کرده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بعد شیوع پاندومی کرونا ذخایر خونی در برخی از کشورهای منطقه تا ۷۵ درصد نسبت به زمان مشابه در سال پیش کاهش داشته است و این میزان کاهش در یکی از استان‌های کشورهای آسیایی تا ۶۷ درصد بوده است.

وی ادامه داد: نرخ کاهش اهدای خون در ایران در زمان شیوع کرونا در بالاترین حد به میزان ۳۵ درصد در اسفند ۱۳۹۸ رسیده بود که مشابه کشورهای پیشرفته مانند کانادا و آمریکا بوده است.

مشارکت زنان در دوران کرونا برای اهدای خون افزایش یافت

حاجی بیگی گفت: آمارها در جهان و ایران نشان از مشارکت بیشتر زنان اهدا کننده خون در دوران پاندمی کرونا و افزایش نرخ مشارکت بانوان اهداکننده را داشت، در ایران در ۹ سال اخیر این میزان مشارکت بانوان برای اهدای خون بی سابقه بوده است.

حاجی بیگی تاکید کرد: میزان اهداکنندگان بار اول در ایران در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه مشابه سال پیش افزایش چهار و نیم درصدی داشته است.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: هموطنان  نوعدوست که در همه شرایط یاری‌گر سازمان انتقال خون برای تامین خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیماران نیازمند به خون هستند، توجه داشته باشند که ترس از کرونا موجب این نشود که اهدای خون را فراموش کنند، مردم توجه داشته باشند که نیاز به خون همیشگی است، پس بنابراین بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و به کمک این بیماران بشتابند.

وی تاکید کرد: اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که سازمان انتقال خون بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های انتقال خون جهان، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می کند و تمام مراکز انتقال و اهدای خون و تمام تجهیزات این مراکز در کشور در حال حاضر و همین طور همیشه، ضد عفونی و استریل می شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها