شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌ حسين راغفر

شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌

پارامتر تأثیر مخرب روانی ناشی از تحولات حوزه سیاست خارجی تا چه اندازه می‌تواند بر اقتصاد و بازار اثرگذار باشد؟
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۳۸ آرشیو
رمز قرآن از حسین آموختیم جواد اطاعت

رمز قرآن از حسین آموختیم

کربلا فقط عرصه تضاد وتقابل نيست.اين پايگاه عشق وانحطاط پرده هاي ديگري هم دارد.کربلا صحنه ايستادگي، مقاومت، پاکبازي ودفاع ازآرمانهاي مقدس است
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 2023 September 21
کد خبر: ۱۲۲۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه آمپول های تقویتی چون نوروبیون هیچ اثری بر تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا ندارند، مطرح کرد: در بحث تقویت سیستم ایمنی سه مسأله مهم است اول استراحت و خواب کافی، دوم پرهیز از استرس و سوم تغذیه سالم.

تدبیر24»دکتر مسعود مردانی با بیان اینکه به احتمال زیاد تا اواخر اردیبهشت درگیر پیک چهارم کرونا هستیم گفت: بیمارانی که در دو هفته اخیر به ما مراجعه می کنند عمدتا در مراحل پیشرفته بیماری و دچار درگیری متعدد ریوی هستند.

دلیل بدحال تر شدن بیماران کرونایی در پیک چهارم

وی اضافه کرد: دلیل بدحال تر شدن وضعیت بیماران کرونایی خوددرمانی است زیرا به دلیل عدم دسترسی به بیمارستان ها و تخت آی سی یو، در خانه ها و درمانگاه ها درمان را دنبال کرده اند و در مراحل آخر بیماری به ما مراجعه می کنند و همین منجر به بالا رفتن آمار مرگ و میر ما شده است.

این متخصص عفونی اظهار داشت: اگر بیمار دچار علائمی چون تب، لرز، عرق و بدن درد شد ولی علائم خطر نداشته و در گروه های در معرض خطر هم نباشد، ایرادی ندارد که خود را در خانه قرنطینه کند و در خانه استراحت کند.

بیمارانی که نباید در خانه بمانند و باید سریعا به پزشک مراجعه کنند

عضو کمیته علمی ستاد کرونا افزود: اما اگر فرد بیمار دچار علائم مذکور شد و در گروه های در معرض خطر مانند بیماری های قلبی، ریوی، کلیوی ، سن بالای 65 سال، چاق و باردار قرارگرفت حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کند.

وی گفت: افرادی هم که علائم خطر دارند مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس، سرفه مکرر و به درمان های معمول جواب نمی دهند و تب بیش از 4 روز دارند حتی اگر در هیچ گروه معرض خطر هم نباشند باید سریعا به پزشک برای پیگیری درمان های جدی تر مراجعه کنند.

فصل سرماخوردگی نیست؛ علائم سرماخوردگی مساوی با کروناست

مردانی با تأکید بر اینکه اکثر قریب به اتفاق بیماران ما دچار ویروس انگلیسی کرونا شده اند، خاطرنشان کرد: ویروس انگلیسی گونه غالب در تمام کشور است و  چون الان فصل شیوع سرماخوردگی و آنفلوانزا هم نیست بنابراین مردم با داشتن علائم سرماخوردگی خفیف هم باید آن را کرونا تلقی کنند مگر اینکه خلافش ثابت شود.

این متخصص عفونی در خصوص شرایط روزه داری بیماران مبتلا به کرونا و بهیودیافتگان هم اشاره کرد: فردی که درگیر بیماری کرونا است حق روزه داری ندارد اما فردی که قبلا کرونا گرفته و 4 هفته از بیماری اش گذشته مانند فرد معمولی می تواند روزه داری داشته باشد. فقط اینکه این افراد در افطار و سحر باید مایعات فراوان استفاده کنند.

نوروبیون بر پیشگیری از کرونا اثرگذار نیست

وی عنوان کرد: متأسفانه برخی افراد فکر می کنند تزریق برخی آمپول های تقویتی می تواند از ابتلا به کرونا پیشگیری کند و به همین دلیل آمپول های تقویتی چون نوروبیون چند برابر قیمت معمول در بازارهای آزاد خرید و فروش می شود. در حالیکه این آمپول ها هیچ تأثیری در پیشگیری از کرونا ندارند.

عضو کمیته علمی ستاد کرونا به بهداشت نیوز گفت: مردم فراموش نکنند که هیچ چیزی جای تغذیه سالم، خوردن میوه و سبزی، آبمیوه های طبیعی و غذاهای ساده را نمی گیرد. همچنین در بحث تقویت سیستم ایمنی سه مسأله مهم است اول استراحت و خواب کافی، دوم پرهیز از استرس و سوم تغذیه سالم.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها