شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌ حسين راغفر

شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌

پارامتر تأثیر مخرب روانی ناشی از تحولات حوزه سیاست خارجی تا چه اندازه می‌تواند بر اقتصاد و بازار اثرگذار باشد؟
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۳۸ آرشیو
رمز قرآن از حسین آموختیم جواد اطاعت

رمز قرآن از حسین آموختیم

کربلا فقط عرصه تضاد وتقابل نيست.اين پايگاه عشق وانحطاط پرده هاي ديگري هم دارد.کربلا صحنه ايستادگي، مقاومت، پاکبازي ودفاع ازآرمانهاي مقدس است
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 2023 September 21
کد خبر: ۱۲۲۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
داشتن مژه‌هایی زیبا و فریبنده و جلوگیری از ریزش آن‌ها برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد.
تدبیر24»داشتن مژه‌های فریبنده یکی از نشانه‌های زیبایی محسوب می‌شود. با این حال، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شاهد ریزش مژه‌های خود باشید. امروزه داشتن مژه‌هایی زیبا و جلوگیری از ریزش آن‌ها به یکی از دغدغه‌های بانوان تبدیل شده است.

در این مطلب به ۳ دلیل اصلی ریزش مژه‌ها می‌پردازیم:

۱- عادات غلط آرایشی

برخی مواقع دلیل ریزش مژه‌ها عادات ساده و در حین حال غلط آرایشی است. خوابیدن بدون پاک کردن آرایش چشم (داشتن ریمل) به راحتی می‌تواند باعث ریزش مژه‌ها شده و حتی باعث بروز عفونت‌های باکتریایی شود.

در سوی دیگر، پاک کردن سخت و محکم آرایش چشم نیز می‌تواند با آسیب به ریشه‌های مژه ها، باعث ریزش آن‌ها شود. این امر به ویژه در پاک کردن آرایش‌های ضدآب به طور گسترده دیده می‌شود. توصیه می‌شود افراد پیش از خواب حتماً آرایش صورت و چشمان خود را با دستمال‌های مرطوب مخصوص و یا آب ولرم و صابون پاک کنند.

۲- روش‌های غلط آرایشی

استفاده از فِرمژه یکی از گزینه‌های جذاب برای بانوان است، زیرا این امر علاوه بر فریبنده کردن مژه ها، باعث بزرگتر و زیباتر دیده شدن چشم‌ها می‌شود. با این حال، این عادت برای فریبندگی می‌تواند در صورتیکه برای بلند مدت و به دفعات زیاد استفاده شود به راحتی به مژه‌ها آسیب برساند و ریزش آن‌ها را به دنبال داشته باشد.

در این رابطه توصیه می‌شود استفاده از فِرمژه را به ۱۰ تا ۲۰ ثانیه محدود کنید. بانوان عادت دارند به طور همزمان از ریمل و فرمژه بهره بگیرند. باید توجه داشته باشید که ریمل باید تازه باشد. در حقیقت تاریخ مصرف ریمل تنها شش ماه پس از تولید است و پس از آن به راحتی می‌تواند باعث بروز عفونت‌های باکتریایی در چشم شود.

۳- بیماری‌ها

حتی اگر فرد تمامی توصیه‌های مرتبط بهداشتی را به طور صحیح و کامل اجرایی کند، ممکن است باز هم شاهد ریزش مژه‌ها باشد. این امر ممکن است ناشی از پرکاری یا کم کاری تیروئید باشد. همچنین هر گونه تغییر هورمونی در بدن می‌تواند در نهایت منجر به ریزش مژه‌ها شود. بیماری خود ایمنی آلوپسی آره آتا که در آن سیستم ایمنی اقدام به نابودی فولیکول مو می‌کند نیز می‌تواند از دیگر عوامل دخیل در این ریزش باشد. در تمامی این موارد، رجوع به پزشک متخصص ضروری است.

با این حال، متخصصان زیبایی به طور عمومی توصیه می‌کنند افراد برای داشتن مژه‌های زیبا و فریبنده در گام نخست باید عادات اشتباه آرایشی خود را اصلاح کرده و سبک زندگی سالمی داشته باشند. همچنین داشتن رژیم غذایی غنی از پروتئین در زیبایی مژه‌ها و جلوگیری از ریزش آن‌ها بسیار تاثیر گذار است.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها