عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - 2021 June 19
کد خبر: ۱۲۲۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
در شرایطی قرار است پروازهای فوق‌العاده‌ای از ایران به مقصد کشورهای ممنوعه‌ای مانند هند و فرانسه برقرار شود که از ابتدا قرار بود پرواز به این کشورها ممنوع شود اما این ممنوعیت به صورت یکطرفه اعلام شده بود و به گفته مسئولان آن‌ها امکانی برای بازگشت نداشتند.
تدبیر24»در پی شیوع و خیز موج چهارم کرونا در ایران، کشورهای دیگری از جمله هند و فرانسه به لیست ممنوعه اضافه شدند و قرار بود پروازهای مسافری بین آن‌ها ممنوع شود اما از همان ابتدا پروازهایی به هند و بعضا فرانسه البته با قیمت‌های نجومی و سر به فلک کشیده انجام می‌شد و انتقادهایی را متوجه خود کرد.

در این میان مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این انتقادات و ابهامات اعلام کردند که پروازهای انجام شده به این مقاصد به صورت یکطرفه و البته با ایرلاین‌های خارجی و به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود اما مسافران باید بدانند که برای بازگشت به ایران تا باقی ماندن ممنوعیت‌های کرونایی نمی‌توانند اقدام کنند.

محمد حسن ذیبخش –سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره به ایسنا گفته بود: مردم می توانند با پروازهای کانکشنی ایرلاین‌های خارجی به هند سفر کنند، اما تا اطلاع ثانوی و تغییر نکردن مصوبات در این زمینه هیچ یک از مسافرانی که به هند و پاکستان یا کشورهای ممنوعه سفر کرده اند اجازه ورود به کشور را ندارند.

ابولقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری – نیز با بیان اینکه هیچ مسافری از کشورهای هندوستان و پاکستان نمی‌پذیریم، در این باره به ایسنا گفت: بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص شیوع و بروز ویروس جهش یافته نوع جدید کرونا در هندوستان و پاکستان و به منظور رعایت دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های تشدید یافته  در مبادی مرزهای هوایی انتقال مسافران به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کشورهای هندوستان و پاکستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است. همچنین نظارت کامل سازمان هواپیمایی کشوری جهت جلوگیری از پذیرش مسافران به صورت غیر مستقیم از مبدا این کشورها با همکاری پایگاه مراقبت بهداشت مرزی بر اساس دستور المعل‌ها اقدام خواهد شد.

این درحالی است که پس از حدود دو هفته از اعلام این ممنوعیت، قرار است پروازهای فوق‌العاده‌ای به هند و فرانسه انجام شود. چرا که ذیبخش در این باره اعلام کرد: گرچه پرواز بین ایران- هند و ایران- فرانسه همچنان ممنوع است و تمام پروازها لغو شده اما به درخواست وزارت امورخارجه برای بازگرداندن ایرانی‌های مقیم یا مسافر در این کشورها دو پرواز انجام می‌شود.

حالا با وجود اینکه ممنوعیت‌های پروازی نمی‌تواند به صورت دائمی برقرار باشد و مسافران و ایرانیان سفر کرده به این کشورها نمی‌توانند خاطرات تلخ خیابان‌خوابی ایرانی‌های مسافر لندن را تکرار کنند اما نباید به مردم پس  از اعلام ممنوعیت پرواز اجازه سفر به این کشورها از هر طریقی (با پرواز خارجی یا ایرانی و پرواز مستقیم یا غیر مستقیم) داده می‌شد که امروز مجبور باشیم آن‌ها را به کشور برگردانیم.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها