عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - 2021 June 19
کد خبر: ۱۲۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
تحلیلگران می‌گویند، عدم انتصاب سفیر در اسرائیل یا سرکنسولی برای فلسطینی‌ها در شهر قدس از سوی دولت آمریکا یک مشکل جدی است.
تدبیر24»آرون دیوید میلر، یک تحلیلگر ارشد انستیتوی موقوفه صلح بین‌الملل کارنگی در توئیتی نوشت: تصمیم دولت جو بایدن برای آنکه خودش را به طور عمده از مناقشه پیش آمده کنار بکشد، منجر به این شده که اسرائیل و حماس هم اکنون به عنوان "تصمیم گیران کلیدی" مطرح باشند که "ایده رضایت بخشی" نیست.

باراک راوید، از رسانه والا نیوز نیز به نظر قبول دارد که این رویکرد بدون شتاب دولت بایدن در ضمن یک "بحران عظیم" گیج کننده است، در حالی که دولت بایدن برای ایران، لیبی، شاخ آفریقا و یمن فرستاده‌هایی را منصوب کرده است.

او توئیت کرد: این معقول نیست.

در حالی که دولت بایدن آشکارا خواستار ایفای نقشی با خویشتنداری بیشتر نسبت به دولتهای گذشته در خاورمیانه است، به نظر می‌رسد که باید با سرعت بیشتری مقامهای دیپلماتیک را منصوب کند. روز دوشنبه گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در آمریکا در توئیتی به طرح ناخرسندی خود از نحوه انتقال پیامهای وزارت امور خارجه آمریکا پرداخته و از لزوم تعامل مستقیم‌تر سخن گفت.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها