عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲۵ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰۶
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 08
کد خبر: ۱۲۳۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵

 تدبیر24»با گذشت سه هفته از اجرای نمایش پروین در سالن اصلی تئاتر شهر تهران، به نظر می رسد این نمایش در مطلوب ترین حالت اجرا قرار گرفته تا جایی که تماشاچیان تئاتر ایران، بازی ها و صحنه هایی جاافتاده را در بستر یک متن تاریخی و فرهنگی به نظاره نشسته اند.

به گزارش روابط عمومی مطبوعات و رسانه نمایش پروین، «پروین» روایت حسین کیانی نویسنده و کارگردان نام آشنای تئاتر کشور از فرازی از زندگی پروین اعتصامی شاعره شهیر ایران است. فرازی از زندگی پروین که او را در وضعی ملال انگیز و خسته از شرایط و آدمیان اطراف خود نشان می دهد، تا جایی که کمتر ایرانی ای می داند ممکن است او، روزگاری را به چنین ملالی گذرانده باشد.

حسین کیانی بیش از دو دهه سابقه فعالیت در عرصه هنر نمایش ملی ایران را دارد و آنچنانکه خود گفته، نمایش پروین را با برداشتی از حال کنونی خود نوشته و روی صحنه برده است.

در این نمایش نرگس محمدی، امین زندگانی، جواد یحیوی، مهران رنجبر، مجید رحمتی، جواد مولانیا، مریم ندایی و ... به ایفای نقش پرداخته اند.

یکی از مهمترین فرازهای این نمایش، صحنه تجاوز سرهنگ آرتا، همسر سابق پروین اعتصامی به پیشخدمت خانه اوست که در شرایطی پرالتهاب در متن نمایش به وقوع می پیوندد و تماشاگر را تا پایان اجرا درگیر خود نگاه می دارد. رویدادی که مابه ازای فراوانی در متن و بطن شرایط اجتماعی، فرهنگی و سنتی جامعه ایران دارد و تماشاچی را به تماشای صحنه ای رهنمون می کند که زنان زیادی از طبقه ای که صنمی آن را نمایندگی می کند، درگیر آن بوده اند؛ عشق های زورکی و امیدهای واهی به شکل گیری زندگی مشترک؛ روایتی از التهاب و اضطراب زنانی آسیب پذیر و شکننده در جامعه ای مردسالار.

امین زندگانی که نقش سرهنگ آرتا را ایفا می کند، به اذعان بسیاری از ناظران تئاتر در متفاوت ترین نقش خود ظاهر شده و در سوی مقابل، مریم ندایی در نقش صنمی پیشخدمت خانه پروین، زنی را بازی می کند که در سرخوردگی های طبقه ی خود غوطه ور است.

نمایش پروین تا پایان تیر۱۴۰۱ هر شب راس ساعت ۱۹ در سال اصلی تئاتر شهر تهران، روی صحنه می رود.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها