عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲۵ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰۶
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 03
کد خبر: ۱۲۳۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
پرهیاهو، پرتنش و متفاوت؛

 تدبیر24»سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تهران این روزها میزبان نمایشی فرهنگی- تاریخی با عنوان «پروین» است که به قلم و کارگردانی «حسین کیانی» و تهیه کنندگی «داود نامور»، روی صحنه رفته؛ نمایشی تمام ایرانی که به فرازی خاص از ماه های پایانی زندگی پروین اعتصامی شاعره بلندآوازه کشور پرداخته و تماشاگران تئاتر را با بازی ها، شخصیت ها و روایت هایی تودرتو از یک زندگی ایرانی مواجه کرده است؛ زندگی شاعری با شهرتی فراگیر در ایران و در میان پارسی زبانان جهان.

به جرات می توان گفت نمایش پروین، وجهی کمتر دیده شده از زندگی پروین اعتصامی است.

در این نمایش بازیگران صاحب نام و شناخته شده ای روی صحنه رفته اند؛ از «نرگس محمدی» و «امین زندگانی» گرفته تا «جواد یحیوی» و «اکرم محمدی»، از «هوشنگ قوانلو» گرفته تا «جواد مولانیا» و «مریم ندایی». در این میان اما «مهران رنج بر»، به جرات، تک ستاره ایست که این روزها بازی درخشان اش، توجه های بسیاری را به خود جلب کرده؛ یک بازی برونگرا، واقعگرا و پرتنش با دیالولگهایی شنیدنی و اثرگذار.

«مهران رنج بر» از جمله چهره های شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است اما علاقمندان تئاتر، بازی های چشمگیر و تماشایی او را بیشتر به یاد می آورند چرا که ساعات بسیاری را نفس به نفس با او در سالنهای تئاتر کشور گذرانده اند.

«رنج بر »در نمایش پروین، نقش نصرالله اعتصامی برادر کوچکتر پروین اعتصامی را بازی می کند؛ نصرالله شخصیتی جوان، روشنفکر و پرهیاهو دارد که در فاصله ای انتقادی با دیگر شخصیت های نمایش، ایستاده و نگاهی موشکافانه به زندگی، رفتارها و کنش های آنها دارد.

«حسین کیانی» نویسنده و کارگردان پروین، شخصیت «نصرالله» را چنان پرداخته و مهران رنج بر این شخصیت را چنان روی صحنه برده است که شمار زیادی از تماشاگران نمایش پروین تا کنون بازی و ماهیت شخصیت نصرالله اعتصامی را تحسین کرده اند. بی اغراق می توان گفت لحظات حضور رنج بر روی صحنه، لحظاتی است که تماشاگران دوست دارند کش بیایند و طولانی تر شوند.

رنج بر در گفت و گو با روابط عمومی مطبوعات و رسانه نمایش پروین گفته است: من در هر نقشی که بازی می کنم می کوشم بهترین خودم را روی صحنه ببرم و شخصیت نصرالله اعتصامی، درون خود جوهری دارد که برای بهتر بازی کردن و متفاوت بودن، دست هایم را بازتر گذاشته است.

گفتنی است نمایش پروین همه روزه به جز شنبه ها ساعت ۱۹ در سالن اصلی تئاتر شهر تهران روی صحنه می رود. علاقمندان می توانند از طریق سایت تیوال و گیشه تئاتر شهر، بلیط نمایش پروین را تهیه نمایند.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها