شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌ حسين راغفر

شرایط بغرنج است، اما می‌شود آن را درست کرد‌

پارامتر تأثیر مخرب روانی ناشی از تحولات حوزه سیاست خارجی تا چه اندازه می‌تواند بر اقتصاد و بازار اثرگذار باشد؟
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۵۴ آرشیو
رمز قرآن از حسین آموختیم جواد اطاعت

رمز قرآن از حسین آموختیم

کربلا فقط عرصه تضاد وتقابل نيست.اين پايگاه عشق وانحطاط پرده هاي ديگري هم دارد.کربلا صحنه ايستادگي، مقاومت، پاکبازي ودفاع ازآرمانهاي مقدس است
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲۴
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 08
کد خبر: ۱۲۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲
در اینجا به معرفی خانه تاب آوری ایرانیان و اهداف و اقدامات این نهاد می پردازیم. در انتها معرفی کوتاه درباره ی کتاب خانه تاب آوری داریم.

 

خانه تاب آوری ایرانیان پایگاه جامع  برای فعالیت و پژوهش در حوزه تاب آوری در جهت خدمت به مردم ایران است. این پایگاه پژوهش هایی در حوزه تاب آوری انجام می دهد. همچنین خدماتی مانند آموزش تاب آوری به شیوه ای نوین و متفاوت را به هم میهنان ارائه می دهد. خانه تاب آوری ایرانیان پایگاهی مستقل و انحصاری برای دسترسی سریع و بدون واسطه مخاطبان به تحقیقات و محتوای تخصصی در زمینه تاب آوری است. همچنین این پایگاه دسترسی هموطنان را به آموزش های حوزه  تاب آوری راحت تر می کند. خانه تاب آوری ایرانیان از سال ۱۳۹۳ تحت نظارت رسانه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان راه اندازی و ایجاد گشته است و تاکنون فعالیت های چشمگیری در عرصه های آموزش و تولید محتوای تخصصی تاب آوری داشته است. این نهاد مستقل با چاپ کتاب سالیانه خود  با عنوان کتاب خانه تاب آوری از پیشگامان تحقیق و آموزش در حوزه تاب آوری در ایران است.  


 

معرفی اهداف خانه تاب آوری

از جمله بزرگترین اهداف خانه تاب آوری ایرانیان معرفی و فرهنگ سازی تاب آوری در جامعه ایران است.

از دیگر اهدافی که خانه تاب آوری ایرانیان دارد:

·       ایجاد بانک اطلاعات و مقالات علمی در حوزه تاب آوری برای استفاده دانشجویان و بیماران

·       ایجاد بستر مناسب پژوهش برای پژوهشگران در حوزه تاب آوری

·       معرفی متخصصین بومی در حوزه تاب آوری و همکاری با این متخصصین جهت آموزش و تولید محتوا

·       افزایش منابع و مطالب علمی در حوزه تاب آوری در ایران و به زبان فارسی

·       ایجاد کارگاه و کلاس جهت آموزش تاب آوری به علاقه مندان جهت عبور از مشکلات فردی و اجتماعی

·       چاپ کتاب خانه تاب آوری در جهت فرهنگسازی در حوزه تاب آوری

 


مرکز آموزش تاب آوری در رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان

در راستای اهداف متعالی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان که مبحث آموزش، مهمترین رسالت آن می باشد، مرکز آموزش های تاب آوری ایرانیان با اضلاع متنوع اخبار، یادداشتها، مقالات و کلیه اطلاعات مرتبط با آموزش تاب آوری ایجاد شده است.

علاقمندانِ به مبحث تاب آوری می توانند با مراجعه به این وبگاه آموزشی، از اخبار و اطلاعات آموزشی این رسانه بهره مند گردند.

قابل به ذکر است کلیه سازمانها و نهادهای (دولتی و غیردولتی) متقاضیِ آموزش تاب آوری می توانند از طریق قسمت آموزش در بخش انتهایی فهرست بالای سایت جهت ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

 

 

 

معرفی کتاب خانه تاب آوری

یکی از اقدامات بی بدیل و منحصر به فرد خانه تاب آوری ایرانیان، جمع آوری و چاپ محتواهای  تولید شده توسط این نهاد در قالب کتاب خانه تاب آوری است. این کتاب با موضوع تاب آوری ششمین کتاب چاپ شده این نهاد خواهد بود. از این جهت که سلامت روان یکی از مهمترین اهداف خانه تاب آوری ایرانیان است. بنابراین با توجه به گستره ی وسیع موضوع تاب آوری تولید و چاپ کتاب به شکل جامع تری به پوشش موضوعات اساسی و محوری حوزه  تاب آوری کمک خواهد کرد. این کتاب در پاییز 1401 به چاپ خواهد رسید. کتاب خانه تاب آوری شامل مطالب سال های 1400 تا پاییز 1401 در  حوزه تاب آوری است که  در پایگاه های سلامت نیوز، باشگاه تاب آوری ایرانیان و مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران قرار گرفته است.

 

 

 

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان آقای جواد طلسچی یکتا (با رزومه کوتاه: مددکار اجتماعی، دکتری مدیریت راهبردی و سازمانی کوچینگ و مدیر ارزش آفرین کشور در جشنواره ملی آرمان برتر در سال ۱۳۹۷) می باشند.

                                                       خانه تاب آوری ایرانیان از پیشگامان حوزه تاب آوری در ایران

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها