نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۶۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶

دختر جوان طعمه گروگانگیری

  تدبیر24: مأموران با حضور در محل آدم ربایی به تحقیق از این مرد پرداختند که او گفت: دوستم چند روزی می شد با دختر جوانی، تلفنی آشنا شده بود تا این که امروز دختر جوان از شاهین خواست یکدیگر را ملاقات کنند. بنابراین همراه دوستم برای دیدن او اینجا آمدیم. اما دوستم هرچه با تلفن همراه دختر جوان تماس گرفت او پاسخگو نبود و سرانجام تلفنش خاموش شد. ما هم تصمیم گرفتیم به خانه بازگردیم.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر بازگشت به خانه بودیم که یک خودروی پژو و یک دستگاه پراید راهمان را سد کرده و سه مرد از خودروها پیاده شدند. دوستم یکی از آنها را که پیش ازاین با او معامله کرده بود، شناخت و خواست از دستش فرار کند که آنها با تهدید چاقو شاهین را ربودند. همزمان با شکایت این فرد و چهره نگاریرایانه ای از آدم ربایان فراری، جستجوی تیم تحقیق به سرپرستی سرهنگ عبدی، رئیس پلیس آگاهی ساوجبلاغ برای دستگیری متهمان و نجات گروگان جوان ادامه داشت

تا اینکه خانواده او با حضور در پلیس آگاهی اعلام کردند یکی از آدم رباها طی تماس تلفنی، برای آزادی شاهین 450میلیون تومان پول خواسته است.

در این مرحله مأموران با آموزش به خانواده مرد ربوده شده، خواستند در محل قرار با ربایندگان حاضر شوند تا پلیس، آنها را دستگیر کند. این در حالی بود که آدم ربایان در تماس های بعدی با این خانواده مدام محل قرار را تغییر می دادند. سرانجام کارآگاهان اطلاع یافتند متهمان فراری گروگان را به شهرستان آبیک قزوین منتقل کرده اند. با کشف این سرنخ، کار آگاهان به این شهر اعزام شده و پس از شناسایی مخفیگاه آدم رباها، سه نفر را در این رابطه دستگیر کردند. در بازرسی از این خانه، جوان ربوده شدهدرحالی کهدست وپایش بسته بود، پیدا و همراه سهآدم ربابه پلیس آگاهی منتقل شد.

جوان گروگان در اظهاراتش گفت: روز حادثه برای ملاقات با دختری که با او آشنا شده بودم به میدان جهاد رفته بودم اما او آنجا نبود. خواستم با دوستم بازگردم که این سهآدم ربا مرا ربوده و در این دو روز مرا در اتاقی زندانی کردند.

در این مرحله متهمان بازجویی شده و پس از اظهارات ضدونقیض، دو روز پیش اعتراف کردند برای اخاذی 450میلیون تومانی دست به این گروگان گیریزده اند.

طراح این آدم ربایی گفت: من و دوستانم با جوان ربوده شدهمعامله هایی داشتیم که او چک های بلامحل برایمان صادر کرد و به ما 450میلیون تومان بدهکار شد. چند بار به او فرصت دادیم بدهی اش را بپردازد اما او مدام از ما فرصت می خواست. زمانی که آخرین فرصتش هم به پایان رسید و نتوانست بدهی اش را بپردازد، برای گرفتن 450میلیون تومان تصمیم به ربودن او گرفتیم. برای اجرای نقشه مان با پرداخت مبلغی به یک زن، او را اجیر کردیم تا با گروگان طرح دوستی بریزد و او را به محل موردنظر ما بیاورد.

وی اضافه کرد: او طبق نقشه عمل کرد اما در محل قرار حاضر نشد و من و دوستانم شاهین را ربوده و به خانه ای در شهرستان آبیک منتقل و در تماس با خانواده اش برای آزادی وی طلبمان را که450میلیون تومان بود درخواست کردیم اما باگذشتدوشبانه روز از گروگان گیری، دستگیر شدیم.

با اعتراف مرد آدم ربا، دو همدستش نیز گفته های او را تائید کردند. برای متهمان قرار قانونی صادر شد و آنها روانه زندان شدند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: