نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
وزیر انرژی آمریکا

در مذاکرات هسته‌ای به طور همزمان با دانشمندان اسرائیلی مشورت می‌کردیم

وزیر انرژی آمریکا فاش کرد این کشور در مذاکرات هسته ای با ایران، با دانشمندان هسته‌ای رژیم صهیونیستی به طور مرتب در تماس بوده است.
 تدبیر24:  ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا، در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت فاش کرد : واشینگتن و هیئت مذاکره کننده آمریکا در وین به صورت دوره‌ای با دانشمندان هسته ای اسرائیلی در طول مذاکرات با ایران، مشورت می کردند. 

مونیز با تاکید بر روابط قوی میان دو طرف افزود:" باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دوست واقعی اسرائیل است. "

وی خاطر نشان کرد: "تماس های هیئت مذاکره کننده آمریکا در وین با دانشمندان هسته ای اسرائیل به صورت دوره ای و نیز همزمان با جلسات مذاکرات با ایران ادامه داشت. اسرائیل به این شیوه از آنچه در سر میز مذاکرات در وین می گذشت اطلاع پیدا می کرد. بر خلاف سخنان مقامات اسرائیلی، موضع و دیدگاه واشینگتن در لحظه تصمیم گیری نهایی هم به اطلاع تل آویو رسید. "

وزیر انرژی آمریکا، که در مذاکرات هسته ای با ایران حضور داشت، گفت: وندی شرمن، رئیس هیئت مذاکره کننده آمریکا در وین، به تل آویو سفر کرد و در آنجا تبادل نظر درباره مسایل فنی و تکنیکی انجام شد و مقامات اسرائیلی را از مذاکرات مطلع کرد. 

ارنست مونیز گفت: "در توافقنامه وین تضمین‌هایی وجود دارد که ایرانی‌ها به تعهدات خود عمل کنند و شناسایی هر نوع تخلفی از طرف ایران امکان پذیر است. "

مونیز در ادامه در درباره رای‌گیری برای توافقنامه هسته‌ای ایران در کنگره هشدار داد تصویب نشدن توافقنامه در دو مجلس نمایندگان و سنا باعث فروپاشی ائتلاف بین المللی برای رویارویی با ایران خواهد شد. 

وی افزود: "آمریکا در دو سال گذشته موفق شد جهان را متحد کند تا مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود. اگر کنگره این توافقنامه را رد کند، ما ضرر خواهیم کرد و تنها خواهیم ماند و تحریمها پایان خواهد یافت و اوضاع بدتر خواهد شد. ایران همچنین خواهد توانست برنامه هسته ای را بدون نظارت پیگیری بکند، در حالی که ما هیچ اطلاع از تاسیسات هسته‌ای این کشور نخواهیم داشت. "

مونیز تعامل دولت آمریکا در دو دوره ریاست جمهوری باراک اوباما با رژیم صهیونیستی را تمجید کرد.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: