نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 24
کد خبر: ۵۶۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰

ویرانی نیازها و آرزوها در شخصیت های وابسته

یک روانشناس گفت: شخصیت‌های وابسته با نادیده گرفتن نیازهای فرد و راضی کردن دیگران، به مرور زمان دچار نفرت مزمن می‌شوند.
تدبیر24:   ربابه غفار تبریزی روانشناس بالینی اظهار کرد: شخصیت وابسته یک نوع سبک شخصیتی است که فرد بدون توجه به نیازهای خود سعی در راضی کردن دیگران دارد. 

وی تصریح کرد: فرد دارای شخصیت وابسته با نادیده گرفتن نیازهای خود همه را دچار بد عادتی کرده زیرا اگر به خواسته‌های دیگران عمل نکند، آنها دلخور از وی می‌شدند. 

غفار تبریزی تصریح کرد: افراد دارای شخصیت وابسته به مرور زمان هم از خود و هم از دیگران به دلیل نادیده گرفتن نیازهای خود و توجه به خواسته‌های دیگران دچار نفرت مزمن شده  و ممکن است دچار افسردگی نیز شوند. 

وی در مورد ریشه این سبک شخصیتی گفت: علت آن به الگو برداری از شخصیت وابسته والدین و همچنین داشتن والدین خودخواه بر می‌گردد به طوری که کودک به منظور طرد نشدن از سوی والدین خودخواه خود بدون توجه به علایق خود همیشه سعی در راضی نگه داشتن و عملی کردن خواسته‌های پدر و مادر خود داشته است. 

 این روان شناس افزود: روان درمانی و فراگیری مهارت‌های جرات ورزی به این اشخاص کمک می‌کند که به حقوق و نیازهای خود توجه کرده و در صورتی که توانایی انجام خواسته‌های سایرین را ندارند با قاطعیت نه بگویند. 

وی  تاکید کرد: هر فردی مسئول بر آوردن نیازهای خود بدون تجاوز به حقوق دیگران است و لازم است در برابر خواسته‌های نامعقول دیگران و یا عدم توانایی فرد در برابر عملی کردن خواسته‌های افراد با قاطعیت"نه"بگوید.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: