عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۶۶ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۵۰
يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 07
کد خبر: ۶۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
تدبیر24 :فیروز قاسمی - متن هایی درسینماست که تعدادشون اندک ولی مثل خودسینما ازاهمیت بسیاری برخوردارند هرچند دراین سالها بنابه هردلیل کم تردیده می شوند.
در ابتدا لازم است اشاره ای داشته باشم به جایگاه سینما در نزد مخاطبین ونقش ان درجهان امروز به همین دلیل با مروربه گذشته و با نگاهی به اینده درجهت سیرتکاملی غفلت از به روز شدن منجر به ازدست دادن مخاطب "تماشاگر" می شود.به همین جهت پرداختن به سینمای قصه گوی وقهرمان وضد قهرمان،کنشگر نیازامروز سینما و "تماشاگر" است، لذا فیلمهای که اتفاقات زندگی روزمره و... اجتماع وجامعه راغیر واقعی بتصویربکشد ودر اخر فیلم بدون نتیجه گیری پایان یابد و حتی  انتهای فیلم بازنباشد و ازجذابیت تصویری وتمهیدات سینمایی و فناوری وتکنو لوژی برخوردار نباشد هنرصعنت سینما از ریل خارج می شود، وباعث عقب ماندگی جبران ناپذیر می گردد.

ارتباط مخاطب دردرک پیچیده ترین تمهیدات سینمایی... درطول تاریخ سینما، سینما در ذهن مخاطب نقش بسته است وبه نوعی سینما تماشاگرانش را برای ایجاد  ارتباط باخود،ساخته و اموزش داده است. درحالی که اولین تماشاگران سینما قادر به درک کوچکترین پیچیده گی زمانی و مکانی درفیلم ها نبودند، مخاطب امروزی باعلم و اگاهی و دستیابی به فناوری و تکنولوژی قادر به درک وقبول پیچیده ترین تمهیدات سینمایی می باشد.

باتوجه به موقعیت زمانی در سرعت بشر امروز، و بانگاهی واقعی گرانه به جهان وسینما درگذربه دموکراسی و در روند روی به رشد جهانی، همراه  شدن با خواست ونظر تماشاگر امریست اجتناب ناپذیر. 
 
همانطور که شاهد هستیم دراکثریت کشورهای دارای هنرصنعت سینما، بطورمثال خیر و شر را به تصویر می کشند تا برای نوجوانان وجوانان الگو سازی کنند، نشان میدهند، پلیس امکان دارد مرتکب خطا بشود ، پزشک فقط بدنبال منافع باشد،روحانی کشیش اشتباه کرده باشد، درفیلم "مافرشته نیسنیم" رابرت دنیرو  وشان پن، قاضی درقضاوت اشتباه کند. درهمه زمینه ها تمام هنرها را به خدمت می گیرند تا در قالب یک کالای فرهنگی و تفریح سرگرم کننده وسالم و بی نظیر،ضمن فرهنگ سازی تماشاگر را بارویاهای دست نیافتنی،وواقعیت های تلخ وشیرین زندگی سیراب کنند...
درتمام زمینه ها به این مهم بطور متفاوت می پردازند. 

فیلم هایی بامحوریت قهرمان  درفضانوردی ،دریانوردی، وفن اوری  و...حتی بسیاری از قهرمانها و الگوهای افسانه ای کشورهای دیگر را بازسازی می کنند وبا تعغییرات درقالب قهرمان ملی به تصویر
می کشند تابه این طریق عرق ملی را تقویت و انگیزه و شعور را در جهت رشد فکری وتکامل در نوجوانان وجوانان وحتی بزرگ سالان برای پیشرفت جامعه ایجاد کنند.

اگرسینما فراتر از این را به مخاطب ندهدسینماست..!!!

درسیرتحول تاریخی وروند روبه رشد جهانی سینمادرچه جایگاهی قرار دارد...؟

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها