بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 14
کد خبر: ۷۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶

نقش‌آفرینی اتوبوس‌ها در همایش رئیسی و قالیباف

در همایش دیروز رئیسی در مصلا حجم بالایی از اتوبوس‌ها در پارکینگ جنوبی مستقر و بخش دیگر در ضلع شمالی اتوبان و خیابان خرمشهر پارک شده بودند و خیابانهای اطراف نیز به پارکینگ ون هایی بدل شده بود که از مساجد مرکزی شهر هواداران رئیسی را به مصلا آورده بود.

تدبیر24»روز گذشته همایشی در مصلای تهران برگزار شد که ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف نامزد انصرافی انتخابات، سخنرانان اصلی آن بودند.

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - این همایش طبق اعلام خبرگزاری حامی رئیسی قرار بود ساعت ١٦:٣٠ آغاز شود، ولی تا ساعت ١٦ شبستان مصلا پر نشده بود؛ پس از ساعت ١٦ ناگهان جمعیت سرازیر شد. البته بیرون از مصلا جمعیت نسبتا زیادی از مترو وارد مصلا می‌شدند، اما اتوبوس‌ها هم هم‌زمان با اوج‌گیری ورود جمعیت به مصلا مشغول رفتن به سمت پارکینگ‌ها شدند.

برخی این اتوبوس‌ها که از شهرستان‌های اطراف تهران راهی تهران شده بودند، به خیابان مفتح می‌رفتند تا پارک کنند. روی برخی از آنها «رباط کریم»، «پردیس» و «اتوبوس شماره ٨ مسجد جامع ملارد» نوشته شده بود. اتوبوس‌های زیادی هم در ضلع شمالی مصلا، نزدیک متروی مصلا در اتوبان رسالت پارک کرده بودند.

آن‌طور که «ایلنا» هم نوشته «صدها اتوبوس از مناطق مختلف استان تهران و حاشیه جنوبی آن، هواداران حجت‌الاسلام رئیسی را برای شرکت در همایش به مصلای تهران آوردند. بنا بر اظهارات شرکت‌کنندگان در این مراسم شب گذشته در مساجد محلات اعلام شد که سه‌شنبه بعد از نماز ظهر و عصر اتوبوس‌ها به سمت مصلا حرکت خواهند کرد.

جمعیت حاضر نزدیک به ٢٠ تا ٣٠ هزار نفر بودند که بیشتر آنها به میمنت کناره‌گیری شهردار تهران از کاندیداتوری، به‌وسیله اتوبوس‌های شهری خطوط مختلف تهران به مصلا آورده شده بودند. با توجه به حجم بالای اتوبوس‌ها بخشی از آنها در پارکینگ جنوبی مستقر و بخش دیگر در ضلع شمالی اتوبان و خیابان خرمشهر پارک شده بودند. این درحالی است که از مساجد مرکزی شهر ون‌هایی برای انتقال هواداران رئیسی در نظر گرفته شده بود که آنها در ضلع شرقی مصلا استقرار پیدا کرده بودند

به گزارش «ایلنا» پایگاه خبری «عصر ایران» هم در این باره نوشت: «علاوه بر اتوبوس‌های متعدد که از شهرهای اطراف تهران هستند، ۱۰ قطار نیز از خطوط دیگر مترو به خط منتهی به مصلای تهران منتقل شده‌اند تا حامیان رئیسی را به میتینگ انتخاباتی او برسانند. به همین دلیل خطوط دیگر با تراکم مسافر مواجه شده‌اند». با وجود این خبرگزاری‌های حامی رئیسی جمعیت همایش دیروز را بیش از ٢٠٠ هزار نفر عنوان کردند!

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: