عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۶۶ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۵۰
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 08
کد خبر: ۷۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
انسان زائیده شرایط نیست بلکه خالق شرایط است
آیا شخصیت ها تاریخ را می سازند یا تاریخ شخصیت ها را؟یا اینکه آیا شرایط اجتماعی ,سیاسی , فرهنگی و... انسان ها را پدید می آورد یا انسان شرایط ها را؟ البته فراموش نکنیم و گناه بی ارادگی ها, بی تصمیمی ها, وبد عمل کردن های خود را به گردن شرایط اجتماعی و... نباید بیندازیم.
تدبیر24» این ما هستیم که در شرایط ناسازگار و روزگار کج مدار باتصمیم خود می توانیم بهترین شرایط را بوجود بیاوریم. اگر معیار پایه ای قابل قبول نداشته باشد بزودی دچار اعمال افکار که از سطح شایستگی ما بسیار پائین تر است می شویم.
آیا امروز روزی نیست که نشان بدهیم به دنبال تعغیر و ایجاد شرایط ایده ال با ساختار جامعه ای روی به دموکراسی با رشد جهانی هستیم و خواهان دگرگونی اساسی در تمام زمینه ها می باشیم.
متاسفانه هستند افرادی که همیشه بهانه هایی برای خود می تراشند ومحدودیت های برای خود می سازند که مخرب است.
آیا امروز در همان جائی قرار گرفتیم که ده سال پیش قرار داشتیم? یک دهه چگونه گذشت?مهم این است که اکنون از خود بپرسیم ده سال آینده خود را چگونه خواهیم گذراند? اکنون زمانی است که در اندیشه ده سال آتی خود باشیم ,نه ده سال دیگر لحظات را دریابیم,تا به خود بجنبیم سال 1400 فرار می رسد. آنوقت است که عملکرد خود را به یاد می آوریم, همچنانکه امروز ده سال پیش خود را از نظر می گذرانیم.
آیا وقتی به ده سال گذشته خود می نگریم راضی خواهید بود? خلاصه اینکه اگر می خواهیم تعغیری در سرنوشت خود بوجود بیاوریم باید به خود جهت بدهیم, اکنون در مهمترین و اساسی ترین روزهای سرنوشت ساز با قدمهایی که بر میداریم مقصد نهائی خود را مشخص می سازیم.
همیشه گفته ام : آنچه در روند جامعه و اجتماع اتفاق می افتد چه خوشایند باشد وچه مایه دردسر, با یک تصمیم آغاز می شود.
من معتقدم در لحظات تصمیم گیری است که سرنوشت ما شکل می گیرد,تصمیم امروز ما سال های آتی ما را شکل می دهد. اگر به ده سال گذشته خود بنگرید می بینید درمقطی تصمیمی گرفته اید که شرایط شما را از ریشه دگرگون کرده است.
آیا در ده سال گذشته احساس سرخوردگی, غم ,بی عدالتی و...کرده اید? اگر چنین است, امروز با اراده محکم برای رفع آنها همه تلاش خود را بکار ببرید. امروز چگونه تصمیم بگیریم که آن فردای مطلوب را به وجود آوریم?
اکنون کلیدی در دست ما است و نشانه هایی که نحوه زندگی و آینده ما را مشخص می سازد,لذا با مرور گذشته وبررسی شرایط رو به رشد کنونی در عرصه بین المللی برای آینده خود تصمیمی بگیریم که سرنوشت خود را به دست بگیریم نه اینکه دستخوش شرایط بشویم.

فیروزقاسمی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها