ورود بازرسی وزارت‌ راه به مطالبات کامیون‌داران/ مذنب: این پیامی به متخلفان است که سواستفاده از گلوگاه‌های فساد پایان یافته است
حسین مذنب، مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد و پایان بی‌عدالتی و تبعیض، گفت: در این راستا به‌دنبال صدور دستور ویژه وزیر راه‌وشهرسازی و بنابر گزارش‌های مردمی و تخلفات متعدد حوزه حمل‌ بار جاده‌ای، برای احقاق حقوق رانندگان جاده‌ای نخستین بازدید میدانی از این حوزه را از استان کرمان، شهرستان سیرجان انجام دادیم.

وی با بیان اینکه انجام این بازرسی‌های تخصصی با پیروی از مکتب حاج قاسم سلیمانی است، افزود:‌ در راستای نخستین بازرسی تخصصی وزارت راه‌و‌شهرسازی در حوزه حمل بار جاده‌ای از پایانه‌های گلگهر و منطقه سیرجان بازدید میدانی شد.

مذنب با اشاره به اینکه رانندگان و انجمن‌های صنفی مربوطه در این بازدید دغدغه‌های خود را مطرح کردند، تصریح کرد: در این بازدید تخلفاتی همچون نداشتن ضوابط تاسیس شرکت باربری، عدم توزیع عادلانه بار،‌ عدم تبعیت از سامانه‌های هوشمند موجود و تضییع حقوق رانندگان در خصوص کرایه‌های حمل بار و... از جمله این دغدغه‌ها و مشکلات بود.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه‌ و شهرسازی ادامه داد: پس از بازرسی کامل و مستندسازی تخلفات با همکاری دادستان با متخلفان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

به‌گفته وی بی‌شک این اقدام پیامی از سوی وزارت راه‌و‌شهرسازی دولت مردمی به تمامی متخلفان حوزه‌های ماموریتی وزارتخانه و پایانی بر سوءاستفاده از بسترها و گلوگاه‌های اقتصادی خواهد بود.