سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 24
کد خبر: ۱۱۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
بحث فوتبال اين روزها در تمام دنيا از مباحث مهم و گرم به‌حساب مي‌آيد؛ طبيعتا ايران هم از اين قضيه مستثني نيست و شاهديم كه در تمام محافل هنري، اجتماعي، سياسي، اقتصادي و غيره از فوتبال صحبت مي‌شود.
تدبیر24»نكته مهم ديگر اينكه اين پديده اجتماعي، سينما را هم تحت تاثير خود قرار داده وسينماداران اين روزها تعدادي از فيلم‌هاي خود را به پخش فوتبال اختصاص دادند و گفته مي‌شود كه فيلم‌هاي در حال اكران با چالش جذب مخاطب مواجه شدند. اما به اين نكته بايد توجه كرد كه چه فوتبال در سينما پخش مي‌شد چه نمي‌شد، سينما تحت تاثير فضاي موجود در جامعه قرارگرفته؛ به عبارتي بحران اقتصادي موجود در جامعه، جام جهاني فوتبال، مدت‌زمان طولاني اكران برخي فيلم‌هاي روي پرده همه و همه باعث شده كه در هفته‌هاي اخير ما شاهد گيشه پررونقي در سينما نباشيم. بخشي از اولويت مردم ديدن مسابقات فوتبال شده و درهر صورت بايد بپذيريم كه اين روزها فوتبال خصوصا بازي‌هاي مختص ايران بيشتر موردتوجه قرارگرفته است. به همين جهت نمايش فوتبال در سينماها اقدام مناسبي است چراكه باعث شده پاي مردم به سينماها بيشتر باز شود و فضاي شاد و مفرحي براي‌شان فراهم شود. ضمن اينكه حضور پرشور مردم در سينماها قطعا به ديگر فيلم‌هاي روي پرده كه به لحاظ اقتصادي و جذب مخاطب با بحران مواجه شد هم كمك مي‌كند. و حالا اين درآمد حاصله از پخش فوتبال در سينما بخشي از آن بايد در اختيار صاحبان فيلم‌هاي روي پرده قرار بگيرد؛ طبيعتا فيلم‌هايي كه سالن‌هاي اكران‌شان به نمايش فوتبال اختصاص‌يافته و ...

متضرر شدند بايد موردتوجه قرار گيرند و به سهم‌شان از پخش فوتبال برسند. البته مكانيزم و سازوكار تقسيم اين حق پخش كاملا بايد قانونمند باشد تا مبالغ به صاحبان فيلم به‌درستي تعلق گيرد و عدالت رعايت شود. همه اين پول‌ها با يك تناسب بايد در صندوق قرار گيرد، هرچند تقسيم اين درآمد بين صاحبان فيلم راحت نيست و درهر صورت صاحبان فيلم گلايه‌مند خواهند بود اما تلاش بايد انجام شود تا به عدالت حداقلي برسيم.سید جلال ساداتیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها