نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 18
کد خبر: ۱۲۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

به‌جای قضاوت، همدلی کنید

امیر محمد صفرانداقی - روان‌درمانگر
تدبیر24»اکثر ما در زندگی روزمره احساسات ناخوشایند و ناخواسته را تجریه کرده‌ایم. این احساسات ناخوشایند به هردلیلی ممکن است ایجاد شده باشد مثل مشکلات زندگی روزمره، مشکل در رابطه عاطفی یا هر موضوع دیگر که حال انسان را بد کند.
افراد مختلف در مواجهه با این احساسات بد راهکارهای خود را دارد: مثلا بعضی ها اصطلاحا به لاک خودشان فرو می روند، بعضی ها حواسشان را به هرشکلی از موضوع دور میکنند و بعضی ها هم تمایل دارن د با افراد دیگری راجع به موضوع صحبت کنند.

اکثر افرادی که صحبت کردن را انتخاب میکند، معمولا انتظارشان از صحبت کردن، سبک شدن و تسکین احساس بد است و در مرحله  بعد شاید گرفتن راهکار برای بهتر شدن باشد. اما معمولا دیگران در این موقعیت ها با قضاوت کردن و راهکار دادن به احساسات بد طرف مقابل بی توجهی میکنند و این پیام را می دهد که داشتن این احساسات اشتباه است.

این نوع رابطه معمولا در مخاطب این احساس را به وجود میاورد که فهمیده نشده و با همان حال بدش طرف مقابل را ترک میکند.

همدلی ، مهارتی است که به ما یاد میدهد چطور احساسات طرف مقابل را درک کنیم و این پیام را به او بدهیم که در داشتن این احساسات تنها نیست و همراهش هستیم.

همدلی باعث تسکین و خالی شدن احساسات مخاطب می‌شود و به بهتر شدن رابطه کمک می‌کند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: