نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 18
کد خبر: ۱۲۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵

خبرخوب فرمانده ناجا برای مسافربرهایی که اخطار کشف حجاب گرفته‌اند

رعایت حال مسافربرهایی که اخطار کشف حجاب در خودرو گرفته‌اند، کاهش بگو مگوی مردم و پلیس، انجام قریب به ۱۰ میلیون عملیات از سوی پلیس ۱۱۰ در نیمه نخست سال ۹۸ و ... از جمله مهم‌ترین محورهای سخنان فرمانده نیروی انتظامی در دومین روز از هفته ناجا بود.

 تدبیر24» به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری درباره میزان رضایتش از اقدامات انجام‌شده در مجموعه ناجا و خدمت به مردم گفت: در تمام دنیا شاخصی برای پلیس و تعداد نیروهایش وجود دارد که معمولا بین پنج تا هشت مامور پلیس به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت است اما این آمار در کشور ما کمتر از سه مامور پلیس به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است که تلاش کرده‌ایم این خلاء را با امکانات و تجهیزات پر کنیم. البته با چیزی که باید به آن برسیم یک مقدار فاصله داریم.

وی با بیان اینکه کمک به پلیس کمک به نظم و آرامش و آسایش بیشتر برای مردم است، در مورد حقوق ماموران و پرسنل ناجا نیز گفت: حقوق اکثر همکاران ما کمتر از چهار پنج میلیون تومان است. بنده تمام سعی و تلاشم را کردم که در بحث معیشت کارکنان یک گشایشی ایجاد کنیم و در این سه سال هم بخشی از کسری حقوق را جبران کردیم اما به نسبت جاهای دیگر زیاد نیست و وقتی فیش حقوقی همکاران را می‌بینم شرمنده می‌شوم.

فرمانده پلیس از برقراری ۱۶ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۰۷ تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در نیمه نخست سال ۹۸ خبر داد و گفت: از این تعداد ۹ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۴۲۵ تماس عملیاتی شده است.

اشتری درباره زمان رسیدن ماموران پلیس ۱۱۰ به محل و انتقاد شهروندان از طولانی‌شدن زمان تماس تا حضور تصریح کرد: قبول داریم که بعضی مواقع در رسیدن ماموران ما به صحنه تاخیر ایجاد می‌شود که این به دلایل مختلفی است. بنای ما این است که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه مامورانمان در محل حاضر شوند اما بعضی موارد دیر می‌رسند که به دلیل مواردی نظیر ترافیک، محدودیت در تعداد گشتی‌ها و ... است که سعی ما این است هر ساله این زمان را کوتاه‌تر کنیم.

وی در مورد اعتماد مردم به پلیس نیز گفت: در نظرسنجی‌هایی که توسط چند دستگاه معتبر در کشور انجام شده، پلیس دومین دستگاه از نظر جلب اعتماد مردم است. اما مردم گله و اعتراض دارند که چرا فلان سرقت در محله ما انجام شد و ... . ما در جریان اینها هستیم و تمام تلاشمان را برای حل این مسائل انجام می‌دهیم.

کاهش بگومگو بین مردم و پلیس

رئیس پلیس کشور از کاهش بگومگوها بین مردم و پلیس در مقایسه با گذشته خبر داد و گفت: آنقدر در فضای مجازی به این موارد می‌پردازند که مردم تصور می‌کنند زیاد شده است در حالی که اینطور نیست. البته برخی از تصاویر هم تقطیع شده است. در ده‌ها مورد ما بررسی کردیم و دیدیم که مامور ما وظیفه‌اش را درست انجام داده است. مثلا در ماجرای درگیری در یک پارک که حدود دو  سال پیش رخ داد، ما فیلم کامل را دیدیم و مشخص شد که خانم متخلف به صورت مامور ما پنجه زده است. در فیلم کامل مشخص بود که مامور ما خیلی خوب با این فرد برخورد کرده و در کمال آرامش به این فرد تذکر داده است.

وی در مورد دلایل انتشار این فیلم‌ها نیز اظهار کرد: این موارد منشاء خارجی دارد و کسانی هستند که قصد خدشه وارد کردن به اقتدار  پلیس را دارند اما نمی‌توانند به هدفشان برسند.

اشتری با اشاره به وقایع دی‌ماه سال ۹۶ در کشور نیز خاطرنشان کرد: در سال ۹۶، ما اسنادی دیدیم از بعضی از مراکز در داخل و خارج کشور که چرا پلیس نمی‌زند و نمی‌کشد. در حالی که رفتار ما تحسین شد و ما به خوبی با این موارد برخورد کردیم و البته با اشرار و اوباش قاطعانه برخورد می‌کنیم.

دست کسی که به روی مامور پلیس قمه کشید، قلم شد

فرمانده نیروی انتظامی در مورد فردی که تصاویرش از قمه‌کشی به روی مامور پلیس منتشر شده بود، تصریح کرد: کسی که به روی مامور پلیس قمه کشیده بود، دستش قلم شد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز ماست، اظهار کرد: کسی حق ندارد فضای جامعه و محیط‌های عمومی را ناامن کند. ما حتما برخورد می‌کنیم و در چنین مواردی تعارف نداریم.

اشتری در مورد انتشار تصاویری از برخورد برخی از چهره‌های ورزشی و شناخته‌شده با ماموران پلیس نیز گفت: از تمام اینها ما شکایت کردیم و تمام این افراد هم آمدند و عذرخواهی کردند؛ چه ورزشکار و چه کسانی که در جای دیگر مسئولیتی داشتند. نمی‌خواهم‌ اسم ببرم اما با آن فردی که در جواب مامور ما که گفته سرعتت بالاست، گفته بود «میدونی من کی‌ام؟» برخورد شد. نیروی انتظامی از ماموران خودش حمایت کرد و باعث شد که بیایند عذرخواهی کنند. ما از این موارد ساده نگذشتیم و حتی برخی‌ها زندان هم رفتند.

فرمانده نیروی انتظامی شیرین‌ترین خاطره دوران مسئولیتش را نجات دختر بچه‌ای که از یک خانواده‌ به گروگان گرفته شده بود، عنوان کرد و گفت: ماموران پلیس با کار فشرده اطلاعاتی که کردند، دختربچه را سالم به مادرش تحویل دادند و با دیدن آن صحنه خستگی ماه‌ها تلاش از بدن ما رفت.

برنامه پلیس برای جلوگیری از سگ‌گردانی در پارک

وی در بخش دیگر از سخنانش در پاسخ به اعتراض شهروندی در مورد حضور سگ‌ها در پارک گفت: پلیس برنامه‌هایی دارد که ان‌شاءالله از این موارد جلوگیری کند.

اشتری همچنین در مورد اعتراض رانندگان تاکسی‌های اینترنتی که به خاطر افتادن روسری مسافر خانم تذکر دریافت کرده بودند، گفت: اول اینکه راننده اگر این موارد را ببیند باید تذکر بدهد اما اگر شما متوجه نشد، همین که به پلیس بگوید متوجه نشده، ما گفته‌ایم این حرف را قبول و حال رانندگان عزیز را رعایت کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان از از همکارانش در مجموعه پلیس تشکر کرد و گفت: ماموران ما  از جان و آبرو و زندگی خودشان می‌گذرند برای امنیت مردم. از خانواده همکارانم تشکر می‌کنم. خانواده همکاران ما نقش موثری در پیشرفت همکاران دارند. از خانواده شهدای ناجا هم تشکر می‌کنم. در ماه چند نفر شهید می‌شوند که خیلی از آنها متولد دهه هفتاد هستند و امروز دفاع از وطن و امنیت وطن را بر عهده گرفته‌اند. در پایان هم از هدایت‌‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: