بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 14
کد خبر: ۱۲۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

شرایط کار دانشجویی در شهر تورنتو

تدبیر24»امکان کار دانشجویی در کانادا یکی از مهم ترین مزیت هایی است که این کشور را در گروه پر طرفدار ترین مقصدها برای مهاجرت دانشجویان قرار داده است. کانادا هم اکنون دارای بیش از 500000 دانشجو بین المللی می باشد که در برنامه تحصیلی در سراسر کشور ثبت نام نموده اند. افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند می توانند علاوه بر بهره مند شدن از آموزش در کلاس جهانی، در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی به کار دانشجویی و مهارت افزایی بپردازند که این امر مسیر آینده آن ها برای دستیابی به اقامت دائم را هموار خواهد کرد. کار در حین تحصیل از یک سو می تواند به شما کمک کند تا بخش مالی زندگی خود را حمایت کنید و از سویی دیگر منجر به ورود شما به حلقه جدیدی از دوستان و روابط اجتماعی می گردد که می تواند فرصت های شغلی پربارتری را برای شما به همراه داشته باشد.

 

شهر تورنتو پایتخت استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کشور کانادا می باشد. تورنتو به دلیل وجود دانشگاه ها و کالج های متعدد، جاذبه های گردشگری، مراکز برجسته تجاری و فرهنگی چند ملیتی، پس از دوبی و میامی در جایگاه سوم شهرهای مهاجرپذیر جهان قرار دارد. شهر تورنتو را می توان شهری جهانی_وطنی دانست که ساکنان آن ریشه در سرتاسر کره زمین دارند. دانشگاه های شهر تورنتو در زمره معتبرترین دانشگاه های جهان بوده و رتبه 23 در رتبه بندی دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک و دانشگاه رایرسون برخی از معتبر ترین دانشگاه های شهر تورنتو می باشند که فرصت های شغلی فراوانی پس از فارغ التحصیلی از آن ها و یا امکان کار دانشجویی در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

 

با توجه به هزینه های گسترده مهاجرت و زندگی دانشجویی، اغلب دانشجویان پس از ورود به کشورکانادا به دنبال کسب آمادگی های لازم و اشنایی با قوانین جهت ورود به بازار کار می باشند. بر همین اساس به بررسی شرایط و اما و اگرهای کار دانشجویی در کشور کانادا و به ویژه شهر پرطرفدار و مهاجرپذیر تورنتو می پردازیم:

انواع کار در شهر تورنتو

کار تمام وقت: بر اساس قوانین کشور کانادا، کاری که مجموع ساعات آن در طول یک هفته بیش از 30 ساعت باشد را کار تمام وقت گویند.

کار پاره وقت: بر اساس قوانین کشور کانادا، کاری که مجموع ساعات آن در طول یک هفته کمتر از 30 ساعت باشد را کار پاره وقت گویند.

 

انواع کار دانشجویی با ویزای تحصیلی در تورنتو

شرایط کار دانشجویی در داخل دانشگاه (working on campus)

 این دسته از کارهای دانشجویی به معنای کار برای هر کارفرمای دولتی و خصوصی در داخل مجموعه دانشگاه و در ارتباط با خدمات ارائه شده از سوی دانشگاه می باشد. مانند کار به عنوان دستیار تحقیق یک عضو هیئت علمی، خود اشتغالی متناسب با اهداف و نیازهای دانشگاه، همکاری با یک سازمان و انجمن دانشجویی و یا کار برای یک پیمانکار خصوصی فعال در دانشگاه(سالن بدنسازی، کتابخانه، رستوران و...). همچنین در صورتی که واجد شرایط مورد نیاز باشید می توانید در بخش های مربوط به امور دانشجویان بین المللی مشغول به کار شوید. شرایط لازم برای اخذ کار دانشجویی در داخل دانشگاه عبارت است از:

·        اجازه نامه تحصیلی تمام وقت (study permit) در یکی از کالج ها یا دانشگاه های معتبر شهر تورنتو

·        درج شدن شماره بیمه اجتماعی (sin number) در اجازه نامه تحصیلی

 

شرایط کار در خارج از دانشگاه در تورنتو

 این گروه از کارهای دانشجویی به معنای کار برای هر کارفرمای خصوصی و دولتی خارج از دایره فعالیت دانشگاه و مرتبط با هر نوع تخصص و خدماتی می باشد. برای دانشجویان با ویزای تحصیلی که واجد شرایط لازم باشند فرصت فعالیت در عرصه های مرتبط با پناهندگی و طرح های مهاجرتی نیز فراهم است.

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید بدون نیاز به مجوز کار و تنها با استفاده از ویزای تحصیلی خود در فرصت های شغلی خارج از دانشگاه فعالیت کنید:

·        اجازه نامه تحصیلی تمام وقت (study permit) در یکی از کالج ها یا دانشگاه های معتبر شهر تورنتو

·        دارا بودن شماره بیمه اجتماعی (sin number)

·        درج شدن امکان اشتغال در اجازه نامه تحصیلی

سین نامبر و کار دانشجویی

در صورتی که از طریق ویزای تحصیلی به یکی از شهرهای کشور کانادا از جمله شهر تورنتو مهاجرت می کنید، دریافت شماره تامین اجتماعی (Social Insurance number) یکی از نخستین اقداماتی است که باید انجام دهید. این شماره توسط سرویس خدمات دولتی کانادا در یکی از دسته بندی های اقامت دائم، ویزای دانشجویی یا ویزای کار برای هر فرد صادر می شود.

 

 

شرایط کار دانشجویی با ویزای تحصیلی

دانشجویانی که به صورت تمام وقت در هر یک از دانشگاه ها و کالج های معتبر شهر تورنتو در کشور کانادا  مشغول به تحصیل بوده و دارای ویزای معتبر تحصیلی می باشند می توانند به صورت پاره وقت در محیط دانشگاه و یا حارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شوند. امکان کار برای اکثر دانشجویان بین المللی در طول روزهای کاری به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعات در هفته) و در تعطیلات رسمی و برنامه ریزی شده به صورت تمام وقت (بیشتر از 30 ساعت) می باشد.

در صورتی که اگر اجازه نامه تحصیلی شما مربوط به یک دوره آموزشی کمتر از 6 ماه باشد و یا اگر در یکی از برنامه های آموزش زبان انگلیسی (ESL) و یا آموزش زبان فرانسوی (FSL) به عنوان زبان دوم ثبت نام کرده باشید، مجاز به کار دانشجویی نخواهید بود.

دانشجویان دارای ویزای معتبر تحصیلی در شهر تورنتو که تمایل به کار خارج از دانشگاه داشته باشند می توانند در طول نیم سال آموزشی به صورت پاره وقت و در فاصله زمانی بین نیم سال های آموزشی به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. همچنین در صورتی که دانشجویان در بیشتر از یک موقعیت شغلی مشغول به کار باشند مجموع ساعات کاری آن ها به عنوان معیار محاسبه در نظر گرفته خواهد شد.

به یاد داشته باشید تا زمانی که برنامه تحصیلی خود را شروع نکرده اید نمی توانید با ویزای تحصیلی برای کار دانشجویی اقدام کنید. همچنین تضمین وجود کار دانشجویی پس از دریافت اجازه نامه تحصیلی، ضرورت تامین تمکن مالی برای دریافت ویزا و پذیرش اولیه را منحل نمی نماید.

کارآموزی در شهر تورنتو (Co-op)

دانشجویان برخی از دوره های آموزشی در دانشگاه های معتبر شهر تورنتو برای دریافت گواهی پایان تحصیل خود ملزم به گذراندن یک دوره کارآموزی می باشند. این دوره کارآموزی همراه با دریافت حقوق بوده و نیازمند دریافت مجوز جدا است. در صورتی که می خواهید برای گذراندن دوره کارآموزی خود اقدام کنید باید اجازه نامه تحصیلی معتبر و یک نامه تاییدیه از سوی دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهید.

گذراندن این دوره کارآموزی علاوه بر اینکه موجب مهارت افزایی و کسب تجربه حرفه ای می گردد می تواند پله موفقیت شما برای پیدا کردن کار پس از پایان دوره تحصیلی باشد.

 

 

درآمد کار دانشجویی در شهر تورنتو

درآمد در شهرهای کشور کانادا از جمله شهر تورنتو به دو شکل درآمد بر اساس ساعت کاری (pay per hour) و یا درآمد سالانه (salary) می باشد. با توجه به اینکه کار دانشجویی غالبا به صورت پاره وقت و در مدت زمان محدود است بنابراین دانشجویان معمولا حقوق خود را به ازای ساعت کاری و هر دو هفته یکبار دریافت می نمایند. نکته قابل توجه این است که بر اساس قوانین کشور کانادا هیچ تفاوتی بین حداقل حقوق یک دانشجو فعال در یک کار دانشجویی پاره وقت با شهروندان مقیم و بومی کشور کانادا وجود ندارد.

بر اساس آخرین قوانین مصوب، حداقل حقوق به ازای هر ساعت در استان انتاریو به مرکزیت شهر تورنتو 14$ می باشد.

 

جستجو کار دانشجویی در شهر تورنتو

برای دستیابی به فرصت شغلی مناسب در شهری بزرگ و تجاری همچون تورنتو، داشتن مدرک تحصیلی معتبر نمی تواند به تنهایی ضامن موفقیت شما باشد. وجود حلقه ای از دوستان و آشنایان حرفه ای ، سطح قابل قبول زبان ، گذراندن دوره های کارآموزی و فعالیت های داوطلبانه و توانایی بروز استعداد های فردی در کنار هم شما را تبدیل به فردی قابل اعتماد برای حضور در یک کار دانشجویی می نماید.

نخستین گام برای پیدا کردن کار در تورنتو به ویژه در خارج از دانشگاه این است که بر اساس توانایی ها، تجربیات حرفه ای و سطح تحصیلات خود یک رزومه متناسب با فرمت مورد قبول سازمان های کشور کانادا تهیه نمایید.

جست و جو کار دانشجویی در محل زندگی

شما میتوانید برای پیدا کردن یک کار دانشجویی پاره وقت در شهر تورنتو به دنبال فرصت های شغلی آگهی شده در رستوران ها، فروشگاه ها، کتابخانه ها و ... در واحد همسایگی محل زندگی خود باشد. در این حالت نیاز است که با در دست داشتن یک کپی از رزومه خود به شکل حضوری به محل مورد نظر مراجعه کنید و تلاش کنید تا از طریق گفتگو و به نمایش گذاشتن مهارت های زبانی و ارتباطی خود کارفرما را متقاعد سازید. انتخاب هوشمندانه نوع پوشش متناسب با فرصت شغلی نیز می تواند برگ برنده شما در بین سایر متقاضیان باشد.

 

 

جست و جو کار دانشجویی در سایت های کاریابی

سایت Indeed.com: شما می توانید با مراجعه به این سایت از آخرین فرصت های شغلی موجود در شهر تورنتو برای تخصص های مختلف آگاه شوید.

سایتGlassdoor.com: در این سایت نیز علاوه بر اطلاع از فرصت های کار دانشجویی در شهر تورنتو می توانید نسبت به حقوق و مزایای شغل مورد نظر ، میزان رضایتمندی کارکنان، نحوه مصاحبه شغلی و ... نیز آگاهی یابید.

سایت های متعدد دیگری از جمله Monster.com و Craiglist.com نیز برای این منظور وجود دارند که شما می توانید در این سایت ها از فرصت های شغلی پاره وقتی که می توانند به عنوان یک کار دانشجویی مناسب باشند و در شهر تورنتو نیز قرار دارند مطلع شوید و برای فرستادن رزومه و یا مراجعه حضوری اقدام نمایید.

 

جست و جو کار دانشجویی از طریق Networking

شما می توانید با عضو شدن در گروه ها و کانال های اجتماعی که به تبادل نظر در زمینه فرصت های شغلی و معرفی کارهای دانشجویی در شهر تورنتو می پردازند، کار دانشجویی مورد نظر خود را پیدا کنید. یکی از مزیت های فعالیت در این گروه های مجازی، امکان آشنایی با گروهی از افراد متخصص و فعال در زمینه تحصیلی و حرفه ای شما است که می تواند فرصت های شغلی معتبری را برای شما در آینده به همراه داشته باشد.

برچسب ها: تدبیر24 رپرتاژ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: