پس از امضا؛ حمايت مشروط عباس عبدي

پس از امضا؛ حمايت مشروط

توافق راهبردي ايران و چين امضا شد. البته مجلس موجود ايران در عمل فاقد جايگاهي است كه در اين باره ورود كند و اطلاعات مفيدي را در اختيار افكار عمومي قرار دهد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
همكاري ايران و چين مهرداد پشنگ‌پور

همكاري ايران و چين

امضا و اعلام برنامه جامع همكاري ايران و چين موج گسترده‌اي از اعترض‌هاي مردمي را به وجود آورد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 15
کد خبر: ۱۲۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در کنار واکسیناسیون همچنان باید تا ضعیف شدن ویروس کرونا، پروتکل های بهداشتی رعایت شود و این دو راه اصلی ترین روش ها برای مقابله با کروناست.
تدبیر24»دکتر سید محمد جمالیان، افزود: بیش از یک سال از آغاز شیوع اپیدمی کرونا در کشور می گذرد و در طی این مدت مهمترین و ایمن ترین راه حفظ نکات بهداشتی است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر با توزیع واکسن نه تنها گروه‌های در اولویت و در معرض خطر بلکه تمامی آحاد جامعه، باید کماکان در حفظ پروتکل های بهداشتی کوشا باشند، چرا که این واکسن محافظت صددرصدی نمی‌دهد.

متولی سلامت استان مرکزی ضمن اشاره به ساختار کرونا، تاکید کرد: در واقع رفتار این ویروس مثل ویروس آنفولانزا بوده که هر ساله وجود دارد و از طرفی شاهد جهش های مختلف در این ویروس هستیم.

وی یادآور شد: بنابراین تمامی گروه ها از جمله کسانی که واکسن را دریافت کرده و کسانی که هنوز واکسن دریافت نکردند، باید به یک میزان در رعایت پروتکل های بهداشتی دقت به عمل بیاورند.

دکتر جمالیان تصریح کرد: در سیاست دانشگاه تزریق واکسن مطابق با مصوبه کمیته ملی واکسیناسیون و با اولویت کادر درمان که شامل پرستاران و پزشکان و نیروهای خدماتی شاغل در بخشهای کرونا می باشد، انجام می گیرد؛ خدا را شاکریم که برای افراد داوطلب این تزریق نیز انجام شده است.

وی بیان کرد: با توزیع بعدی این واکسن همکاران معاونت بهداشت و سایر بخش‌ها، سالمندان و جانبازان، معلولین در برنامه واکسیناسیون قرار دارند و با وارد شدن محموله دیگری از واکسن روسی و چینی به کشور به محض توزیع واکسیناسیون برای گروه های هدف انجام می گیرد و سهمیه هر دانشگاه بر اساس واردات تقسیم می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: برای ما سلامتی تمامی افراد حائز اهمیت است و در حال حاضر چون پرسنل درمانی در خط مقدم هستند، بنابراین در میان بخش خصوصی، دولتی و تامین اجتماعی تفاوت قائل نمی شویم.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها