واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۱۲۳۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
هر شب در سالن اصلی تئاتر شهر تهران

جنجالی ترین نقش و بازی «امین زندگانی» در نمایش «پروین»

تدبیر24»پس از سالها انتظار سرانجام نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی «حسین کیانی»، هنرمند برجسته و نام آشنای هنر نمایش کشور از دو هفته قبل به روی صحنه رفته است.

نمایشی که نخستین بار بنا بود سه سال پیش از این، اجرا شود اما بنا به دلایلی اجرای آن به تعویق افتاد.

پروین درامی چهره نگارانه از سالهای پایانی زندگی پروین اعتصامی شاعره پرآوازه ایران است که در عنفوان جوانی در دهه 20 چشم از جهان فروبست. نقش او را در این نمایش، «نرگس محمدی» ایفا می کند که چند سال پیش با سریال ستایش، به شهرتی فراگیر در ایران دست یافت.

پروین به گفته کارگردان این نمایش، روایتی انتقادی و پرسشگرانه از زندگی سه زن است که با افکار، طبقه و جایگاهی متفاوت، هر کدام درگیر فراز و فرودهایی متفاوت اند.

جدای از این اما، آنچه در نمایش پروین بسیار خودنمایی می کند، نقش و بازی متفاوت و درخشان «امین زندگانی» است که به اذعان بسیاری از منتقدان تئاتر در ایران، در این نمایش چهره و توانمندی دیگری از خود به صحنه آورده است.

زندگانی که در پروین، نقش سرهنگ فضل الله همایون فال ملقب به آرتا، همسر سابق پروین اعتصامی را ایفا می کند در هر چهار پرده این نمایش، نقشی اصلی و محوری را ایفا کرده است.

به گفته ی منتقدان و ناظران هنرهای نمایشی ایران، امین زندگانی که تا پیش از این اغلب به عنوان شخصیت ها و قهرمانان مثبت، ایفای نقش کرده بود، در نمایش پروین، سیمای شخصیتی منفی و منفور را با هنرمندی تمام ایفا کرده که تحسین بسیاری را برانگیخته است.

گفتنی است نمایش پروین از نیمه خرداد تا پایان تیر 1401 هر شب ساعت 19 در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تهران روی صحنه می رود.

از دیگر بازیگران این نمایش می توان به «اکرم محمدی»، «جواد یحیوی»، «مهران رنجبر»، «مجید رحمتی»، «مریم ندایی» و ... اشاره کرد. لازم به ذکر است نمایش پروین را «داوود نامور» تهیه کنندگی کرده که خود سابقه کارگردانی در هنر نمایش را در کارنامه اش دارد.

برچسب ها: تدبیر24 پروین
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: