نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۱۲۳۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

پرواز بر فراز آسمان ثروت را تجربه کردم

مردم عادی پول‌ شان را در جای امن نگه می ‌دارند اما مردم ثروتمند می ‌دانند چه زمانی باید ریسک کنند. اکثریت مردم پول خود را در بانک گذاشته و با گرفتن اندک سود بانکی توقع میلیاردر شدن دارند. اما من مانند ثروتمندان همان اندک سرمایه را هم که داشتم وارد کسب و کار جدیدم کردم و با پیاده سازی یک روش جدید به درآمد بسیار بالایی رسیدم.

درخت بادام هندی

برخی از مناطق در ایران امکان رشد درخت بادام هندی را دارد که آب و هوای مرطوب از مشخصه های آن می باشد، این درخت دارای تنه های کوتاه است که می تواند از 10 تا 20 متر ارتفاع آن، متغیر باشد.

جالب است بدانید که میوه ی بادام هندی با عنوان میوه ی ثانویه یا کاذب شناخته می شود به این دلیل که ابتدا یک گل مخروطی شکل می روید و در درون آن این بادام رشد می کند و بعد از رسیدن به بلوغ و رشد قابل چیدن و مصرف است.

برای کسانی که علاقه دارند بدانند که چگونه بادام هندی بکاریم می گوییم که شما هم می توانید آن را در خانه و در یک گلدان بکارید و برای این کار نیاز به یک گلدان پلاستیکی بزرگ و خاک با کیفیت به همراه کود مناسب می باشید خوب است بدانید که بادام زمینی یکی از مغزی ترین آجیلها است.

درب چوبی قدیمی

بسیاری از افراد علاقمند به ایجاد فضایی سنتی در منزل یا محیط کار خود هستند بدین جهت اطلاع از قیمت درب چوبی قدیمی اتاق الزامی می گردد. اگر اهل سفر می باشید قطعا در شهرهایی مانند یزد، شیراز، اصفهان و غیره دربهای قدیمی را مشاهده نموده اید که از قدمت دیرینه ای بهره می‌ برند. همانطور که می دانید کشور عزیزمان ایران دارای بناهای تاریخی بسیاری می باشد و دربهای چوبی قدیمی یکی از اجزای اصلی آنها می باشد.

انواع روکش دربهای چوبی شامل‌ موارد زیر می باشد:

روکش چوب طبیعی: به دلیل قیمت بالای چوبها روکشهایی نازک از چوب را ساخته و بر روی دربها قرار می دهند.

بدین روش محصولات، با ظاهری زیبا و قیمتی مقرون به صرفه تهیه و تولید خواهند شد.

روکش‌ مصنوعی: گاهی برای پوشش دربها از روکشهای مصنوعی مانند کاغذهای تزیینی یا غیر تزیینی استفاده می نمایند.

درآمد یک شرکت پس از کسر هزینه ها

به منظور محاسبه ی درآمد یک شرکت پس از کسر هزینه ها باید سود خالص را بدست بیاوریم. سود خالص سودی است که از مازاد خرجی که برای کاری هزینه کرده ایم به دست می آید. فرمول محاسبه سود خالص عبارت است از:

فرمول سود خالص = کل درآمد - (کل هزینه ها - مالیات - بهره) در ادامه ی این مطلب تفاوت سود خالص و ناخالص را مورد بررسی قرار داده ایم پس با ما همراه باشید.

شاید برای برخی از افراد جای سوال باشد که تعریف سود چیست؟ اگر در اقتصاد بخواهیم به نوعی فایده اشاره کنیم آن فایده سود می باشد. سود در واقع نوعی فایده ی مالی است و به صاحبان شرکت تعلق دارد. سود آنچنان هم کلمه ی دشواری نمی باشد و بسیاری افراد می توانند به سوالات گیج کننده در این مورد پاسخ دهند. صاحبان شرکت تصمیم می گیرند که سود به دست آمده را در شرکت برای کسب و کار استفاده کنند یا خیر.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: