بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۱۲۴۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۶

هیمنه فروریخته پروپاگاندای صهیونیست‌ها

تدبیر24»-صالح دلدم - نیم‌قرن پس از جنگ «یوم کیپور» یا «جنگ اعراب با اسرائیل» (به انگلیسی Yom Kippur به عربی یوم الغفران) برای اولین‌بار، ایران تنها کشوری بود که در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه، جرات کرد تا به طور مستقیم به جغرافیای تحت اشغال رژیم صهیونیستی، اقدامی تلافی‌جویانه کند.

این پاسخ از چند جهت برای کشورمان حائز اهمیت بود:
نخست- پس از بارها جنایت صهیونیست‌ها در ترور شهروندان ایرانی مانند به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای، حمله به نیروهای ایرانی در سوریه، خراب‌کاری در اماکن نظامی و هسته‌ای، ایران نشان داد که دوران «بزن در رو» تمام شده و از این پس رژیم صهیونیستی تاوان هر رفتار و حرکتی علیه منافع ایران را خواهد داد.
دوم- تهدید همزمان آمریکا و حامیان صهیونیست‌ها و همچنین رونمایی از قدرت موشکی ایران، توان بازدارنده ایران را نشان داد تا دیگر دولت و کشوری، خیال خامی در سر نپروراند. در عین حال پاسخ منطقی و عقلانی و تحت کنترل ایران باعث شد ضمن واکنش و نشان دادن دست بالا در منطقه و حتی جهان، تنش و تشدید درگیری بالا نگیرد و کشور وارد جنگ و خرابی و هزینه اضافی نشود.
سوم- اما مهمترین دستاورد، فروریختن هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر قدس بود. سال‌هاست پروپاگاندای صهیونیست‌ها بر پایه سرمایه تاجران یهود، ابزارهایی مانند رسانه‌ و سینما را در اختیار دارند و جای خیر و شر را عوض کرده‌اند و هیمنه‌ای پوشالی با تولیدات هالییودی از رژیم صهیونیستی و تصویری دروغین از فلاکت مسلمانان و در راس آن ایران به مخاطبان جهانی ارائه داده‌اند. ایران با پاسخ مقتدرانه و مدیریت‌شده خود، به صدر رسانه‌های جهان آمد و نشان داد حتی در برابر آمریکا و انگلیس هم می‌تواند عرض‌اندام کند.

آنچه سیاسیون و نظامیان در این اقدام متقابل یا بهتر بگوییم «دفاع مشروع» انجام داده‌اند، باید سرلوحه کار اهالی هنر و رسانه در داخل قرار گیرد. سینما و تلویزیون ایران و پلتفرم‌های آنلاین کشورمان می‌توانند با تولیداتی در سطح جهانی، از فیلم و سریال با بهره‌گیری از زبان جهانی در تولید هنری، پروپاگاندای جریان صهیونیست در سینمای جهان را به چالش بکشند و به رقابت بپردازند.

در جهان امروز توان نظامی برای صلح است که باعث می‌شود برخلاف عراق دوران صدام، دولت بیگانه‌ای جرات حمله و تجاوز به کشورمان را نداشته باشد و بلایی هم که توسط آمریکا و انگلیس بر سر حزب بعث آمد سر ایران نیاید، اما پاسخ متقابل و اصلی ایران می‌تواند نمایش قدرت نرم با ابزار سینما و تلویزیون برای افکار عمومی جهان باشد تا در جهت معرفی بیشتر صهیونیسم، این رژیم غاصب و جنایتکار را منزوی‌تر سازد تا با آسیب بیشتر به وجهه جهانی آن و جنگ روانی، جرات عرض‌اندام نظامی و سیاسی آن را بگیرد و در موضع ضعف قرار دهد. همان پروپاگاندایی که در جریان جنگ سرد توسط آمریکا، منجر به فروپاشی شوروی و بلوک شرق شد، امروز می‌تواند توسط ایران، ضد صهیونیست‌ها و ایادی آنها به کار گرفته شود. البته به شرط سیاستگذاری و حمایت صحیح و حساب‌شده دستگاه‌های فرهنگی و به کارگیری فیلم‌سازان متخصص و متعهد

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: