واقعيت انتخابات تهران

واقعيت انتخابات تهران

عباس عبدی: دور دوم انتخابات مجلس در برخي شهرها به‌ويژه تهران نتايج عجيبي داشت.
روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

روز جهاني خانواده در زمانه زوال‌گرايی

مریم باقی : در اسناد حقوقي خانواده از حقوق ويژه برخوردار است و حتي خود تشكيل خانواده به عنوان يك حق جهاني شمرده مي‌شود
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۱۲۴۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵

ممنوعیت واردات این اقلام برداشته شد

بر اساس نامه سازمان توسعه تجارت ممنوعیت واردات برخی اقلام گروه ۴ برداشته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به عینک آفتابی، برخی ادوات موسیقی و موتورسیکلت برقی اشاره کرد.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، در نامه‌ای به معاونان وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بند سوم مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ تا پایان سال ١٤٠٢ معتبر بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست حذف برخی کالاها از لیست کالاهای ممنوعه را جهت تصویب به شورای مذکور ارسال کرده، اعلام کرده که ممنوعیت ثبت سفارش و واردات کالاهای لیست پیوست که در پیشنهاد ارائه شده وزارت متبوع به عنوان کالای ممنوعه اعلام نشده‌اند لغو می‌شود. 

مغز مداد آرایشی، لباس اسکی به صورت دست، کفش‌ مخصوص دوچرخه سواری دارای قفل برای چفت روی پدال، پیچ‌گوشتی با تستر ولتاژ (فازمتر)، چکش و پتک، موتورهای چهار چرخ و سه­‌چرخ برای حرکت در خارج جاده‌ (همه جا رو ATV)، کامیون مخصوص حمل بتون، اسکوتر برقی، دوچرخه برقی، موتورسیکلت برقی، عینک آفتابی و برخی آلات موسیقی از جمله پیانو، آلات موسیقی ضربی و غیره، ادوات برای بازی بولینگ و توپ گلف از جمله کالاهایی هستند که ممنوعیت واردت آن‌ها لغو شده است. گفتنی است از سال ۱۳۹۶ با خروج آمریکا از برجام، کاهش فروش نفت و در نتیجه کاهش منابع ارزی، دولت مجبور به مدیریت منابع و در این راستا واردات بسیاری از کالاهای لوکس ممنوع شد. سیاست دیگری که در همین راستا در دستور کار قرار گرفت، تعمیق ساخت داخل بود. در همین راستا سال ۱۳۹۸ قانون ممنوعیت ورود کالا به کشور با امکان تولید داخل به تصویب رسید که البته نقدهایی هم به آن وارد شد؛ چراکه در مواردی فساد و قاچاق را افزایش داده است. اما در مقابل گروهی از تولیدکنندگان از این ممنوعیت‌ها حمایت می‌کنند و معتقدند با توجه به اینکه تولیدکنندگان شرایط یکسانی برای رقابت با خارجی‌ها ندارند، باید از آن‌ها حمایت شود.

 

منبع : ایسنا

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: