بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۱۲۴۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹

طلای جهانی رکورد زد!

تدبیر24»  فلز زرد که به عنوان پناهگاه سرمایه‌گذاران در شرایط تورمی، رکود و جنگ شناخته می‌شود، روز گذشته رکورد دیگری در بازارها به ثبت رساند. بر این اساس طلا که در ساعات پایانی بازارها در روز جمعه با نرخ 2414 دلار بسته شده بود، در نخستین ساعات اولیه بازارها به یکه‌تازی در بازارها پرداخت و با مشاهده 2450 دلار (بالاترین سطح قیمتی در طول تاریخ) به روال سابق خود بازگشت و ساعت 19دیروز به وقت تهران به 2426دلار به ازای هر اونس رسید. اما سوالی که در این میان مطرح می‌‌شود، چرایی رشد 7.5 درصدی این دارایی است؟

چرایی رشد طلا
بر اساس آمارهای منتشر شده، روند نزولی تورم نقطه‌به‌نقطه آمریکا در آوریل 2024 اثر بسزایی در رشد دارایی‌های پر تقاضای بازارها ایفا کرده و موجب شده تمرکز سیاستگذاران بر آغاز سیاست‌های انبساطی در ماه‌های آتی افزایش یابد. همچنین این آمار نشان می‌دهد که تورم نزولی، برآوردها را در خصوص از سرگیری سیاست‌های پولی جدید در ماه سپتامبر تقویت کرد. اثر این تقویت را می‌توان در روند شاخص ارزی نیز مشاهده کرد. دلار جهانی که بر اثر نرخ‌های بهره بالا در آمریکا تقویت شده بود با افزایش انتظارات در خصوص تغییر این سیاست‌ها به کانال 104 واحدی سقوط کرد. ریزش شاخص دلار جهانی فرصت دیگری برای صعود بازارهای جهانی فراهم کرد. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که در پی سیاست‌های دولت چین برای حل بحران املاک و احتمال نوسان قیمت ارز، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران قصد دارند تا برای حفظ سرمایه خود، آن را به بازار امن‌تری نسبت به سایر بازارها منتقل کنند. از دیگر عواملی که در روز گذشته توانست این دارایی را در به مسیر صعودی هدایت کند، شهادت ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری کشورمان و آثار احتمالی آن در آینده بود. اما شواهد گویای آن است که این روند صعودی ادامه‌دار نبود و پس از ساعاتی از خبر شهادت او، بازارها به روال سابق خود بازگشت.  کارشناسان از رفتار طلا در روز گذشته این سیگنال را دریافت کردند که احتمال ایجاد ریسک و تنش پس از شهادت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، خبر شوکه‌کننده‌ای برای بازارهای جهانی به شمار می‌رود و طلا با رفتار هیجانی خود موجب رکوردشکنی تاریخی دیگری در سال 2024 شد. این درحالی است که با وجود پیش‌بینی‌ها در خصوص روند نزولی بیت‌کوین در ماه‌های نخست پس از هاوینگ، این دارایی در روزهای آتی بار دیگر کانال 67 هزار دلاری را فتح و نور امید را در دل سرمایه‌گذاران خود روشن کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: