نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۴۷۳۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۰

قتل دوست در باغ خانه

تحقيقات كارگاهان پليس براي كشف انگيزه پسري جوان كه يك ماه پيش دوست خود را در باغ خانه شان به قتل رسانده بود همچنان ادامه دارد.
تدبیر24: شامگاه يكشنبه، پنجم بهمن امسال به دنبال تماس‌هاي مردمي با فوريت‌هاي پليسي ١١٠ ماموران در جريان وقوع يك فقره درگيري منجر به جرح در خيابان كوهسار تهران قرار گرفته و تيمي از كارآگاهان را براي رسيدگي موضوع به محل حادثه اعزام كردند.
 
با حضور پليس در محل حادثه مشخص شد جواني ٢٤ ساله به نام عليرضا، دقايقي پيش در جريان نزاعي فردي از ناحيه گردن به‌شدت دچار خونريزي شده و با حضور نيروهاي اورژانس به بيمارستان منتقل شده است.
 
تحقيقات ماموران نشان مي‌داد كه نزاع در باغي مسكوني در خيابان كوهسار بين دو جوان اتفاق افتاده و ضارب پس از مجروح كردن عليرضا به سرعت از محل متواري شده است. در حالي كه تعدادي از اعضاي خانواده مضروب براي طرح شكايت در پليس آگاهي بودند، از بيمارستان خبر رسيد كه عليرضا به دليل شدت خونريزي و اصابت ضربه مرگبار چاقو به شريان حياتي بدن جان خود را از دست داده است.
 
به اين ترتيب پرونده‌اي با موضوع «قتل عمد» تشكيل شد و براي رسيدگي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. ماموران در گام نخست، تحقيقات از خانواده مقتول را آغاز كردند كه در جريان آن مشخص شد مقتول در شب حادثه با يكي از دوستانش به نام مهدي در باغ خانه‌شان قرار گذاشته بود اما ناگهان به دلايل نامشخص بين آنها درگيري فيزيكي سختي رخ داد و مهدي با زدن ضربه چاقو به گردن عليرضا، او را به‌شدت مجروح كرد و بلافاصله از محل متواري شد.
 
هم زمان اعضاي خانواده مقتول به ماموران درباره شب حادثه گفتند: «مهدي و عليرضا در باغ بودند، ما هم در خانه بوديم، پس از مدتي ناگهان فرياد درخواست كمك عليرضا را شنيديم، وقتي خود را به باغ رسانديم ديديم او گلويش را گرفته و به‌شدت دچار خونريزي شده بود، نمي‌دانستيم چه اتفاقي افتاده اما مهدي را ديديم كه به سرعت به سمت در فرار مي‌كرد، ما عليرضا را به بيمارستان برديم اما او چند ساعت بيشتر دوام نياورد و فوت كرد.»
 
ادامه تحقيقات نشان مي‌داد كه متهم شب حادثه با خودروي پژوي خود به باغ آمده بود اما به دليل دستپاچگي، خودرو را همان جا رها كرده و متواري شده بود. به اين ترتيب دستگيري مهدي به عنوان متهم اصلي پرونده در دستور كار قرار گرفت با اين حال مراجعه به خانه او سودي نداشت و متهم پيش از اين خود را پنهان كرده بود. هم زمان تحقيقات ماموران نشان مي‌داد كه متهم پيش از اين به دليل مشكلات روحي و رواني از خدمت وظيفه نيز معاف شده بود.
 
سرهنگ كارآگاه آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در تشريح روند دستگيري متهم گفت: مهدي فرار كرده بود. با اين حال تحقيقات ماموران براي دستگيري او ادامه داشت تا سرانجام ٢٩ بهمن ماه متهم با مراجعه به اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ، خود را به عنوان قاتل عليرضا معرفي كرد.
 
به گفته سرهنگ حاجي‌زاده، متهم در جريان بازجويي انگيزه خود از ارتكاب به قتل را «اختلافات شخصي با مقتول» اعلام كرد و در شرح جزييات حادثه گفت: «مدت‌ها بود كه با عليرضا به دليل موضوعات شخصي اختلاف داشتم. شب حادثه نيز به دعوت او به باغ خانه‌شان رفتم تا در همين مورد با هم حرف بزنيم و اختلاف‌مان را حل كنيم اما اين اتفاق نيفتاد و بحث ما به درگيري فيزيكي ختم شد. من چاقويي را برداشتم و ضربه‌اي به گردن او زدم. نمي‌دانم چه شد. ترسيده بودم و به سرعت فرار كردم.»
 
به اين ترتيب و با اعتراف صريح متهم به قتل، بررسي پرونده براي مشخص شدن انگيزه واقعي او در ارتكاب به جنايت همچنان ادامه دارد.
برچسب ها: تدبیر24 قتل باغ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: