نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 20
کد خبر: ۴۷۳۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶

زمين و هوایی که سیاسی است

آنها بايد بدانند حركاتي نمايشي مانند آن چه از خانم ابتكار توقع داشتند در چارچوب سياستهاي اين دولت نمي‌گنجد و اساس بر كار كارشناسي قرار گرفته است.
تدبیر24: صادق زيباكلام - ظهور پديده گرد و غبار در آسمان خوزستان سبب شده است تندروها تا جاي ممكن با اعتراضشان به دولت گرد و خاك به پا كنند.آنها اتفاقا از حوادثي چون آنچه در خصوص ريزگردها اتفاق مي‌افتد به نظر مي‌رسد كه چندان نيز بدشان نمي‌آيد؛چرا كه فكر مي‌كنند مي‌توانند عليه دولت از اين مسائل استفاده كنند. براي مثال در همين قضيه اخير در خوزستان اگر از بيرون این افراد رصد مي‌شدند معلوم مي‌شد كه چقدر از پديد آمدن اين اتفاق هيجان زده‌اند. چراكه در آن صورت می‌توانند دولت را مورد هجوم قرار داده و از دولت انتقاد كنند يا به عبارتي بهره‌برداري سياسي از اين موضوع داشته باشند. اين در حالي است كه همگان مي‌دانند درخصوص ريزگردها در وهله اول آن بخشي كه به عراق يا عربستان مربوط مي‌شود نياز به تعريف يك پروژه درازمدت دارد كه بتوان با به‌كارگيري دستگاههاي مختلف مديريتي و اجرايي براي بهبود اوضاع اقدام کرد و در وهله دوم بخشی كه به درون خاك ايران مربوط مي‌شود نيز تنها به يك سازمان محدود و محصور نمي‌شود. در حقيقت بايد از اين مخالفان و منتقدان پرشور در مجلس پرسيد كه شما در اين چند سالي كه در مجلس بوده‌ايد چه مقدار تلاش كرديد تا سرانه بودجه محيط‌زيست بالا رود. آيا به همان مقدار كه تلاش کردید بودجه بخشهاي خاص مدنظرتان بالا رود به همان مقدار يا نصف آن مقدار هم تلاشي در جهت بالا بردن بودجه محيط‌زيست داشته‌اید!؟ همه مي‌دانند مسئله محيط‌زيست نیازمند برنامه‌ بلندمدت است. لذا بسياري از اتفاقاتي كه مي‌افتند و ما امروز شاهد آنيم ريشه‌هايشان به سياستهاي اشتباهی برمي‌گردد كه در گذشته در خصوص محيط‌زيست صورت گرفته است. باز سوال از برخی نمایندگان اين است؛ شما که اينقدر در حال حاضر نگران تاثيرات ريزگردها هستید آيا يك بار حاضر شديد در طول سالهايي كه آقاي احمدي‌نژاد زمام امور را در دست داشتند و ما شاهد خشك شدن درياچه اروميه بوديم حتي يك بار به او به اين خاطر اعتراض كنيد.آيا حاضر شديد فرياد برآوريد كه دولت مورد حمایتتان چرا به طور جدی به داد درياچه اروميه نمي‌رسد؟ وقتي كه بخش عمده‌اي از جنگلهاي زاگرس به دليل آتش‌سوزي از بين رفت چرا شما به آقاي احمدي‌نژاد معترض نشديد كه به چه دليل ما نبايد يك هلي‌كوپتر آبپاش براي مهار اين آتش سوزي‌ها در اختيار داشته باشيم؟ لذا سابقه این تندروها نشانگر آن است كه به تنها چيزي كه هيچ‌وقت توجه نداشته‌اند مسائل زيست‌محیطي بوده است. به اين ترتيب مشخص مي‌شود اعتراضات آنها جنبه سياسي دارد و الان به اين دليل كه مستمسكي عليه دولت پيدا نمی‌کنند طرفدار محيط‌زيست شده‌اند.آنها بايد بدانند حركاتي نمايشي مانند آن چه از خانم ابتكار توقع داشتند در چارچوب سياستهاي اين دولت نمي‌گنجد و اساس بر كار كارشناسي قرار گرفته است. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: