نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۴۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۴

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

طلا در بازار جهانی پس از انتشار گزارش بانک مرکزی آمریکا که نشان داد بعضی از مقامات بانکی همچنان به پایین نگه داشتن نرخ‌های بهره تمایل دارند، از پایین‌ترین قیمت در شش هفته گذشته بهبود یافت.
تدبیر24: هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات پنج شنبه بازار سنگاپور 0.4 درصد افزایش یافت و به 1217 دلار رسید و تا ساعت دو بعدازظهر 1216 دلار معامله شد.
 
در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل 1.3 درصد صعود کرد و به 1215 دلار رسید.
 
قیمت این فلز زرد روز چهارشنبه به 1197 دلار سقوط کرده بود که کمترین قیمت از پنج ژانویه بود اما تا پایان معاملات 0.2 درصد صعود کرد.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا در ژانویه تحت تاثیر کندی اقتصادهای جهان که تردیدها را نسبت به احتمال به تعویق افتادن افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا برانگیخت، هشت درصد رشد کرده بود اما انتشار آمار اقتصادی قوی و صعود ارزش دلار باعث شد طلا بیشتر این افزایش قیمت را در ماه میلادی جاری از دست بدهد.
 
سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته ابراز نگرانی کرده بود که افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره ممکن است مانع احیای روند رشد اقتصادی این کشور شود. گزارش نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا که روزهای 27 و 28 ژانویه برگزار شد، نشان می‌دهد مقامات این بانک با وجود رشد قوی اقتصادی، نگران ضعف بازارهای بین المللی و همچنین پایین ماندن فشارهای تورمی در آمریکا هستند.
 
به گفته جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی، طلا پس از انتشار این گزارش که نگرانی سرمایه گذاران را در مورد افزایش زودهنگام نرخ‌های بهره رفع کرد، با صعود روبرو شد.
 
طلا در ماه‌های اخیر به دلیل بالاتر رفتن انتظارات افزایش نرخ‌های بهره که باعث شد ارزش دلار تقویت شود و در عوض به دارایی‌های بدون بازده مانند این فلز گرانبها لطمه زده، تحت فشار قرار گرفته است اما تاخیر در افزایش نرخ به سود طلا خواهد بود.
 
پس از انتشار گزارش بانک مرکزی آمریکا بازارهای سهام جهانی صعود کردند در حالیکه ارزش دلار کاهش یافت.
 
معامله‌گران طلا همچنین تحولات در اروپا و مذاکرات مقامات اروپایی با یونان در خصوص شرایط تمدید برنامه نجات مالی این کشور را تحت نظر دارند.
 
از سوی دیگر بازارها در چین از روز چهارشنبه به مدت یک هفته به مناسبت تعطیلات سال نوی چینی تعطیل خواهند بود که تقاضای خرید از سوی این کشور به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان را کاهش داده و بر کاهش قیمت این فلز گرانبها موثر بوده است.
 
در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.8 درصد رشد کرد و به 16.6385 دلار رسید. هر اونس پلاتین با 0.6 درصد افزایش، به 1181 دلار رسید و هر اونس پالادیم با 0.1 درصد افزایش، 778 دلار معامله شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: