نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

نیمی از جامعه میل به مشارکت در حوزه سیاسی ایران را ندارند

تقی آزاد ارمکی - انتخاباتی که در پیش داشتیم در سایه یک مجموعه از محدودیت‌ها بود. محدودیت اول این بود که قرار نیست دوره آقای رییسی نقد شود و از یک طرف باید آن را دوره طلایی قلمداد کنید.
چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

چرا پیروز شدیم و خوشحال نیستیم؟

محمد حیدری» نگاهی گذرا به رسانه‌های اصول‌گرا، عمق ناکارآمدی و معیوب بودن این گفتمان را نشان می‌دهد. در واقع اصلا نمی‌توان آنها را «رسانه» خواند، آنها نه رسانه! بلکه تعدادی بنگاه خبرسازی و تبلیغاتی هستند
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 18
کد خبر: ۴۷۳۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۰

بدترین فعالیت داعش از نگاه جنتی

دبیر شورای نگهبان گفت: بدترین و زشت‌ترین فعالیت گروه داعش جهاد نکاح است که در هیچ جای دنیا این عمل مورد قبول نیست و مردم دنیا باید با فعالیت‌های داعش به صورت دقیق آشنا شوند.
تدبیر24: آیت‌الله احمد جنتی در هفدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی که ظهر امروز در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد با بیان اینکه حضور طلاب خارجی برکات بسیاری را برای کشور به همراه داشته و خواهد داشت، ‌افزود: طلاب خارجی باید به کشور و نظام دید دانشگاهی و دید آموزشی نداشته باشند و این را بدانند که ایران با همه کشورها تفاوت‌های بسیاری دارد.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ایران یک ویژگی ممتاز نسبت به دیگر کشورها دارد گفت: ایران تاکید ویژه‌ای بر اخلاق، معرفت و ایمان دارد و طلاب ایرانی و خارجی باید به این نکته توجه کنند که به دنبال چه چیزی هستند و چه هدفی از معلومات و تحصیلات خود دارند.
 
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: کشور ایران جایی برای تربیت، اخلاق، اسلام‌شناسی، معرفت، تهذیب نفس و اخلاق است و زمانی که افراد فارغ‌التحصیل می‌شوند تغییرات مهمی را در خود شاهد خواهند بود.
 
وی با اشاره به اینکه مربیان و معلمان باید به نکات تربیتی توجه ویژه داشته باشند گفت: درهایی از معرفت و اسلام شناسی به روی طلاب خارجی باز می‌شود به گونه‌ای که امام خمینی (ره) را به درستی می‌توانند ‌بشناسند.
 
دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: طلاب خارجی با حضور در کشور ایران می‌توانند به زبان فارسی آشنا شوند و به نوعی درهای جدیدی از فرهنگ، اخلاق و معرفت شناسی به روی آنان باز می‌شود و بر همین اساس می‌توانند آثار بزرگان ایران را مطالعه کنند.
 
آیت‌الله جنتی با اشاره به مسئله تکفیر گفت: تکفیر یکی از مسائلی است که امروز جهان اسلام با آن رو به رو است و باید طلاب بدانند که مسئله تکفیر یک مسئله سیاسی است.
 
وی بیان کرد: در قرن سوم ادیان مختلفی شکل گرفت که بر این اساس چهار مذهب رسمی و چند مذهب غیر رسمی شکل گرفت که این امر دردسرهایی را برای ادیان و مذاهب به وجود آورد.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سلفی‌گری منجر به افراطی‌گری شد گفت: داعش سرچشمه فعالیت‌های گروه‌های سلفی‌گری است. داعش با بدترین نوع خشونت مانند آتش زدن افراد را می‌کشد و این بسیار مایه تعجب است که چه چیزی را افراد داعش قبول دارند و نام خود را مسلمان گذاشته‌اند اما به قرآن کریم اعتقادی ندارند.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از احکام اسلام دوری از گناهان کبیره است گفت: دین اسلام مخالف هرگونه کشتار و جنایت است و بر همین اساس قوانین دیگری را به جای کشتار در نظر می‌گیرد، البته در برخی از مواقع حکم اعدام نیز برای برخی از افراد صادر می‌کند.
 
دبیر شورای نگهبان یادآور شد: دین اسلام اجازه هر‌گونه دفاعی را به افراد می‌دهد در حالی که فعالیت‌های گروه داعش به دور از هر گونه اسلام خواهی است.
 
آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحولی عظیم را در جهان به وجود آورد گفت: انقلاب اسلامی تلاش برای معرفی صحیح دین اسلام داشته و دارد و بر همین اساس معتقد است که دین اسلام از هر گونه کفر بیزار است و سعی دارد با دیگر کشورها و جوامع اتحاد و برادری داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک خطر برای مستکبران به شمار می‌رود و بر همین اساس می‌توان اثرات انقلاب اسلامی را در کشورهای مختلف مشاهده کرد.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی شاهد موج عظیمی از اسلام‌خواهی در جهان بودیم گفت: دشمنان به دنبال ترویج اسلام‌هراسی هستند و در این مسیر توطئه‌های بسیاری را اجرا می‌کنند.
 
آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: جهاد نکاح و کشتار مسلمانان به دست مسلمانان از اثرات گروه‌های داعش و افراطی است و با نگاهی به فعالیت‌های گروه‌های تکفیری می‌توان به این نکته رسید که اسلام در خطر است.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان سعی در اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی دارند گفت: پشتیبان گروه‌های تکفیری آمریکا، صهیونیست و عربستان هستند و ثروت و سلاح‌های بسیاری را در اختیار آنان قرار می‌دهند.
 
دبیر شورای نگهبان بیان کرد: داعش افرادی که روحیه انقلابی و جهادی دارند را جذب می‌کند که در این راستا باید علمای کشورهای اسلامی به فکر ایجاد اتحاد و وحدت بیشتر بین مردم باشند.
 
آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه قرآن کریم از مشترکات بین مسلمانان است، گفت: قرآن کریم باید محور اتحاد بین مسلمانان باشد و بر همین اساس باید بتوان اسلام واقعی را به مردم معرفی کرد.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از جوانان که به گروه داعش ملحق شده‌اند به دنبال زنده و مطرح کردن دین اسلام هستند و بر همین اساس به دلیل عدم آشنایی با دین اسلام فریب گروه‌های تکفیری و داعش را می‌خورند.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به ملحق شدن جوانان به گروه‌های تکفیری اظهار کرد: باید جوانانی که سعی دارند به گروه‌های تکفیری و داعش بپیوندند را شناسایی و ایشان را مورد ارشاد قرار داد که متاسفانه حضور جوانان در گروه‌های داعش به دلیل عدم ارتباط آنان با علمای دینی است.
 
آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: بدترین و زشت‌ترین فعالیت گروه داعش جهاد نکاح است که در هیچ جای دنیا این عمل مورد قبول نیست و مردم دنیا باید با فعالیت‌های داعش به صورت دقیق آشنا شوند که در این راستا علمای دینی وظایف سنگینی را بر عهده دارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: