نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 23
کد خبر: ۵۵۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰

افزایش صادرات تسلیحات آلمان به کشورهای عربی

به رغم اظهارات معاون صدراعظم آلمان درباره کاهش صادرات تسلیحاتی این کشور، نشریه اشپیگل گزارش داد که میزان صادرات سلاح از سوی آلمان به کشورهای عربی حدود 50 درصد افزایش یافته است.
  تدبیر24صادرات تسلیحات آلمان به کشورهای عربی افزایش یافته و تانک‌های آلمانی از جمله موارد تسلیحاتی پرطرفدار میان عرب‌ها محسوب می‌شود.

پیش از این زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان گفته بود که دولت کشورش درنظر دارد میزان صادرات تسلیحات را کاهش دهد.

این در حالی است که نشریه اشپیگل گزارش داد، دولت آلمان با افزایش قابل ملاحظه صادرات تسلیحاتی در ماه‌های ژانویه تا ژوئن موافقت کرده است و بدین ترتیب در مجموع میزان صادرات تسلیحاتی این کشور با 50 درصد افزایش مواجه بوده است.

اشپیگل گزارش داد، ارزش مجموع صادرات سلاح آلمان به کشورهای عربی و شمال آفریقا در شش ماه نخست امسال به 587 میلیون یورو رسیده و این در حالی است که میزان فروش سلاح در مدت مشابه سال گذشته به این کشورها تنها 216 میلیون دلار بوده است.

بر اساس گزارش اشپیگل، از جمله قراردادهایی که آلمان با آن موافقت کرده، مجهز کردن کویت به 12 دستگاه تانک مدل «فاکس» است.
برچسب ها: تدبیر24 تسلیحات
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: