نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲

کارتر سرطان دارد

جیمی کارتر، رئیس جمهوری سابق آمریکا می‌گوید اخیرا در پی عمل جراحی کبد، پزشکان به او گفته‌اند که مبتلا به سرطان است و سلول‌های سرطانی در بدنش انتشار یافته‌اند.
  تدبیر24کارتر که ۹۰ ساله است اخیرا برای خارج کردن یک غده از کبدش تحت جراحی قرار گرفته بود.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با صدور بیانیه کوتاهی درباره وضعیت سلامتی خود گفته است که در ایالت جورجیا به درمان سرطان خواهد پرداخت.

پیشتر دو خواهر، یک برادر و پدر کارتر به سبب ابتلا به سرطان لوزالمعده درگذشته اند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از نخستین سیاستمدارانی بود که روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای برای کارتر آرزوی "شفای عاجل" کرد.

کارتر که تنها برای یک دوره چهارساله از ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ رئیس جمهوری آمریکا بود در سال ۲۰۰۲ برای "پیشبرد دموکراسی و حقوق بشر در سطح جهان" برنده جایزه نوبل صلح شد.

دوران ریاست جمهوری کارتر بیش از هر چیز با بحران گروگانگیری شهروندان آمریکایی در ایران و ناکامی او در حل این مساله گره خورده است.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، نیروهای انقلابی موسوم به "دانشجویان پیرو خط امام" با هجوم به سفارت آمریکا در تهران ده‌ها دیپلمات و کارمند آمریکایی را به مدت ۴۴۴ روز در بازداشت نگه داشتند.

ناکامی کارتر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در آزادسازی این گروه از شهروندان آمریکایی، همچنین تلاش نظامی نافرجام دولت او در عملیات طبس برای رهایی گروگان‌ها، باعث شد که او نتواند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

گروگان‌های آمریکایی در تهران هنگامی آزاد شدند که رونالد ریگان از حزب جمهوریخواه زمام کاخ سفید را در دست گرفت.

کارتر از هنگامی که کاخ سفید را ترک کرد بخش عمده تلاش‌های خود در سه دهه اخیر را بر موضوع نظارت بر انتخابات در کشورهای مختلف متمرکز کرده است.
برچسب ها: تدبیر24 کارتر
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: