نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

نهادگرایی و ثبات سیاسی در فضای تازه

دکتر ابراهیم متقی» حادثه سقوط بالگرد برخی از مقامات عالی سیاسی و راهبردی ایران بر اساس نشانه‌هایی از «ابهام امنیتی» تعریف می‌شود.
ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

ايران و امريكا و ديپلماسي غيرمستقيم

حسین ربیعی» مطابق ادعاها و شواهد، عرصه ميدان و ديپلماسي، هر دو هر به صورت غيرمستقيم توسط اين دو كشور و از طريق نمايندگان‌شان مديريت مي‌شود
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۵۶۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹

ارتش یمن دو تانک عربستان را منهدم کرد

شبکه تلویزیونی المسیره خبر فوری گزارش داد: ارتش یمن و کمیته های مردمی دو تانک ارتش عربستان سعودی را در حمله به یکی از پاسگاه های نظامی در منطقه المخروق استان نجران در جنوب عربستان منهدم کردند.
 تدبیر24: شبکه تلویزیونی المسیره خبر فوری گزارش داد: ارتش یمن و کمیته های مردمی دو تانک ارتش عربستان سعودی را در حمله به یکی از پاسگاه های نظامی در منطقه المخروق استان نجران در جنوب عربستان منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، در عین حال سخنگوی انصار الله یمن گفت خروج نیروهای ما از برخی استان ها، عقب نشینی تاکتیکی بود.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، «محمد البخیتی» سخنگوی انصارالله در یمن گفت شکست های روز جمعه این گروه، عقب نشینی تاکتیکی بوده است. وی افزود: این یک شکست نبود و در خصوص تعز، اوضاع کاملاً تحت کنترل است. با وجود این، ما نیروهایمان را از استان های شبوه، ابین و عدن خارج کردیم؛ این عقب نشینی تاکتیکی با هدف اعزام دوباره نیروهای ارتش و مردمی صورت گرفت. اوضاع میدان نبرد، این گونه ایجاب می کرد، زیرا حملات نوعی تبلیغات گمراه کننده را در رسانه ها ایجاد کرده بود. مردم متوجه نشدند که هدف ما از پیشروی به سمت جنوب (یمن)، حفاظت از مردم در برابر القاعده بود. اکنون این خود مردم و همچنین جنبش جنوب است که باید امنیت را در مناطق جنوب کشور تأمین کنند.

این مقام افزود: ما از آن بیم داریم که داعش و القاعده بر مناطقی که از آنها عقب نشینی کرده ایم، مسلط شوند.بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: